Hradec– Čáslav 1:1

První poločas se nesl ve znamení dobývání čáslavské obrany. Vše mohlo být pro „votroky“ jednodušší, kdyby Kaufman v 10. min. nespálil vyloženou šanci nebo Zinkeho hlavička z malého vápna po Přibylově centru neskončila nad.

„Mrzí mě, že takové příležitosti neproměňujeme. Měli jsme vést 2:0 a všechno by bylo jednodušší,“ poznamenal hradecký kouč Oldřich Machala.

To samé mohl konstatovat na začátku druhého poločasu, kdy v koncovce selhal pro změnu Dvořák. Odměna za trvalou převahu se dostavila až v 62. min., odražený míč vrátil do šestnáctky Groh, míče se zmocnil Bukač a křižnou střelou nedal Vršeckému šanci – 1:0.

Hosty nepříznivý stav rázem donutil k aktivitě. V 78. min. fauloval Nemček těsně před vápnem Diana, a sám hráč, který ještě vloni na jaře oblékal černobílý dres, z trestného kopu nedal střelou přes zeď Podhajskému žádnou šanci (1:1).

Pro „votroky“ mohlo být ještě hůř, pět minut před koncem se míč po závaru dostal k Filipovi, gólman Podhajský však jeho střelu ze šesti metrů stačil reflexivně vytáhnout nad břevno.

„Ve vápně nám chybí agresivita. Je to pořád ta samá písnička. Neustále na to doplácíme a málem se to stalo i tentokrát,“ zlobil se Machala.

Fakta – branky: 62. Bukač – 78. Dian. Rozhodčí: Martínek. Poločas: 0:0. Sestavy – FC Hradec Králové – I. pol.: Lindr – Přibyl, Wozniak, Němeček, Kasálek – Poděbradský, Karal, Fischer, Pacák – Kaufman, Zinke. II. pol.: Podhajský – Přibyl, Karal, Němeček, Kalousek – Sláma, Nemček, Groh, Válek – Bukač, Dvořák. Zenit Čáslav: Frydrych (46. Vršecký) – Kotrba (30. Prášil), Mráz, Vít (70. Ondrášek), Kunášek (30. Špidlen) – Dolejš (60. Kunášek), Brunclík (60. Kotrba), Haniak, Dian (30. Susser), Kocourek (60. Dian) – Nulíček (60. Fikejz).