MOL Cup - 1. kolo 
fotbalového poháru FAČR

Sobota 10.15: FK Kratonohy - MFK Chrudim.

„Naším cílem je znovu postup, i když víme, že to je méně reálné než před týdnem. Kádr pro sezonu ještě nemáme kompletní. Novou tváří je Pago. Další dva hráči jsou v jednání," uvedl Jiří Štěpánek, předseda kratonožského klubu.

Divizní nováček si v nultém kole poradil se soupeřem z Ústí nad Orlicí. Dále je však čeká o poznání těžší soupeř. MFK Chrudim po odchodech Rybičky se 
Sixtou v letní pauze posílil o pět nových hráčů, kteří mohou už v sobotu nastoupit.

„Pro nás je to první soutěžní utkání s novým mančaftem, který tvoříme. Čeká nás ambiciózní celek, na druhou stranu je jasné, že nesmažeme roli favorita. Takže se samozřejmě budeme snažit postoupit." řekl chrudimský trenér Pavel Jirousek a doplnil: „Tréninkový proces jsme nijak neupravovali. Stále máme čas do soutěže, takže jsme trénovali stejně. Do zápasu půjdeme jako do normální přípravy, jen s tím rozdílem, že můžeme střídat třikrát."

Sobota 17.00: FC Olympia Hradec Králové - FC S&B Vlašim (hř. v Orlické Kotlině).

Jak na druholigového soupeře? Kuklenské „šavle" už recept mají. V přípravě totiž porazily Pardubice (2:1), tedy celek z FNL. Nováček České fotbalové ligy se bude chtít vytáhnout také tentokrát, což potvrzuje 
i forvard Peter Očovan.

„Všechny podmínky v klubu jsou vytvořené na ligové úrovni, proto bychom určitě chtěli dalšího soupeře v poháru porazit a postoupit také přes Vlašim. Ale moc dobře víme, že to bude těžký duel," říká opora Olympie.

Sobota 17.00: FK Letohrad - FK Pardubice (hřiště Vamberk):

Na fotbalisty Letohradu čeká pořádně těžký kalibr. Odstranit z cesty druholigový celek Pardubic bude považováno takřka za nemožné. „Můžeme chystat co chceme, ale jestliže vás soupeř nepustí do hry, musíte se zákonitě přizpůsobit jemu. Očekáváme, že diktovat tempo a styl hry budou Pardubičtí. Ale nechceme hrát pouze na tuhou defenzivu. Chceme si to rozdat na férovku a pokusit se vstřelit alespoň jednu branku. Téměř nikdo z našeho kádru proti druholigovému týmu nehrál, bude zajímavé sledovat, jak se s tím kluci poperou," řekl trenér František Dvořák.

Pro Pardubice se jedná o poslední zápas před ostrým startem Fotbalové národní ligy. „Je to pohárové utkání, které bereme vážně, protože chceme uspět. Čekáme klasický zápas s papírově slabším soupeřem, který bude hrát na hranici svých možností," uvedl trenér Pardubic Jiří Krejčí.

Druholigový tým došel v loňském ročníku poháru až do osmifinále, kde hrál proti pražské Spartě. „To si vůbec nepřipomínáme, musíme nejprve zvládnout první zápas," prohlásil Krejčí. Ten bude v sestavě postrádat obránce Šejvla s Kakrdou, ale i další zraněné hráče. Otázkou zatím je, kolik nastoupí nových hráčů, kteří se k týmu připojili v letní přípravě.

Zápas se neodehraje v Letohradu, kde nový trávník stále potřebuje klid. Dějištěm zápasu tak byl zvolen stadion ve Vamberku.

Sobota 17.00: FK Náchod - FK Viktoria Žižkov.

Druholigová žižkovská Viktorka bude pro staronového účastníka divize tvrdým oříškem. „Pro nás je to další kvalitní zápas do přípravy," říká k sobotnímu souboji náchodský trenér Jaroslav Panenka. Jednatel náchodského klubu Milan Vik má ještě jedno přání. „Budeme se snažit odehrát důstojný zápas."

Sobota 17.00: TJ Slovan Velvary - SK Převýšov.

Daleká cesta až do kladenského okresu čeká na fotbalisty Převýšova. Na ty vyrukuje divizní nováček, jenž v poslední sezoně skončil třetí v krajském přeboru Středočeského kraje a v předkole MOL Cupu vyřadil Českou Lípu (KP Liberecka) na jejím stadionu.

„Určitě bychom chtěli postoupit, to bude asi jasným cílem. Jsme v roli favorita, tak jen doufám, že to na hřišti potvrdíme. Ale je pravda, že soupeře neznáme a nic o něm nevíme," podotkl převýšovský trenér Tomáš Hrabík.

Sobota 17.00: TJ Dvůr Králové - SK Benátky n. J.

Třetiligový protivník se postaví fotbalistům Dvora Králové. Ti byli nasazeni rovnou do 1. kola, a tak předkolo nahradili přípravnými zápasy. Jak už bývá ve Dvoře zvykem, „přáteláky" mužstvu tradičně nejdou a nejinak je tomu letos. Ze tří duelů svěřenci Pavla Matějky nevyhráli ani jeden, o to víc by rádi uspěli v pohárovém utkání.

Z loňského kádru pod Hankovým domem nikdo nezmizel, posilou je naopak exhradecký Josef Dvořák.

Sobota 18.00: FK Čáslav - TJ Sokol Živanice.

Místo derby s Vysokým Mýtem cesta mimo náš kraj. Na druhou stranu do Čáslavi to mají blíž.

„Soupeři jsou vyrovnaní, takže je jedno, kdo na nás vyšel. Každopádně očekávám kvalitní přípravu. V Čáslavi se to hodně mění. Situaci mám ale zmonitorovanou. Určitě by měla být silnější než v loňské sezoně. Už jen proto, že tam přestoupilo pár hráčů, co působili v Suchdole. Určitě bude hrát v divizi nahoře. Samozřejmě chceme postoupit do dalšího kola. Náš styl hry měnit nebudeme. To znamená hrát útočně a snažit se dát více gólů než domácí," prozrazuje živanický trenér Milan Ujec.