Mezi zajímavé duely patří souboj divizního nováčka z Kratonoh s ústeckou Jiskrou. Dále staronový účastník divize z Náchoda vyzve Trutnov. Třetím regionálním derby je pak zápas  Svitav s Letohradem.

První kolo se hraje za týden a zasáhnou do něho třetiligové a druholigové týmy, včetně Pardubic, Chrudimi, Převýšova, Živanic a Dvora Králové, který hostí Benátky nad Jizerou.

Většina klubů první ligy, včetně Hradce Králové, se do MOL Cupu zapojí od druhého kola. Novinkou je, že zápasy tohoto a dalších kol se budou losovat.

MOL Cup - předkolo 
fotbalového poháru FAČR

Sobota 10.15: Kratonohy – Ústí nad Orlicí (vítěz se utká s Chrudimí)

Divizní novic z Kratonoh bude mít výhodu domácího prostředí a rozhodně ji bude chtít využít, stejně jako postupový elán. „Cílem je samozřejmě postup. Vždycky chceme hrát na vítězství," hlásí Jiří Štěpánek, šéf kratonožských „sršňů". Jeho tým posílili Čihař, Čada, Michek, Vejr, Jiroutek a Tulach. „Další tři hráče máme ještě v jednání. Snad někoho z nich dotáhneme před zápasem, abychom byli silnější," přeje si Štěpánek.

Z plné přípravy půjdou do utkání s nováčkem divize C fotbalisté ústecké Jiskry. Po nepovedené uplynulé sezoně zůstal u kormidla kouč Vladimír Chudý a hráči makají, aby se podobný propadák neopakoval. Pro oba týmy to bude vzájemné poznání se, protože se kromě předkola potkají hned v prvním kole nadcházející sezony divize.

Sobota 17.00: SK Vysoké Mýto – FK Čáslav (vítěz se utká se Živanicemi)

Svěřenci trenéra Olivy jsou v plném zápřahu od 6. července, stihli odehrát již čtyři přípravné zápasy a proti Čáslavi, která hrála v jarní části ČFL a sestoupila právě do divize, nejsou bez šancí na postup do prvního kola, kde by na Mýto čekaly Živanice. Kádr mužstva se de facto nezměnil, kariéru uzavřel Lukáš Kopřiva, jinak je tým pohromadě a na to budou v klubu spoléhat.

Neděle 17.00: FK Náchod –  MFK Trutnov (vítěz se utká s Viktorií Žižkov)

Náchodský nováček divize podstoupí ostrý test výkonnosti. Do zápasu půjde se zvýšeným sebevědomím po herně vydařeném soustředění na Slovensku. Využít může i posily – navrátilce z Karviné, útočníka Jimmyho, i zkušeného Zinkeho. S týmem se připravuje i trio Káva, Omovie a Američan Ward, ale jejich příchod ještě není dořešen.

Fotbalisté Trutnova do zápasu předkola půjdou z plné přípravy a také s vědomím, že výsledkově jim zatím letní část nevychází. Svěřenci kouče Dvořáka nejprve nestačili na soupeře z Červeného Kostelce (1:2) a stejným poměrem prohráli také s juniorkou Hradce. V obou těchto soubojích v trutnovské sestavě scházela řada hráčů, na Náchod by ale stav kádru měl být lepší.

Neděle 17.00: TJ Svitavy – FK Letohrad (vítěz se utká s Pardubicemi)

Svitavští vítězové krajského poháru vyzvou doma divizního soupeře, s nímž se porvou o právo vyzvat v dalším dějství druholigové Pardubice. I když hrají nižší soutěž, rádi by letohradský tým minimálně potrápili. V jejich týmu oproti jaru nedochází v letní pauze k podstatným změnám, ze základní sestavy odešel jenom Ptáček do Lanškrouna. V jediném doposud odehraném přátelském duelu podlehly značně nekompletní Svitavy Boskovicím 1:3.

Letohrad započal přípravu nejdéle z týmů Orlickoústecka, první přípravný duel sehrál ve středu s nováčkem divize C Náchodem a prohrál 3:6, ovšem sestava byla velmi kombinovaná. Trenér Dvořák už na konci sezony avizoval, že k výrazným změnám nedojde. Proti Svitavám jsou Letohradští favoritem.

Neděle 17.00: Cidlina Nový Bydžov – Chrastava (vítěz se utká se Zápy)

Na bydžovského vítěze Poháru KFS Královéhradecka čeká divizní nováček, jehož bilance v uplynulé sezoně budí respekt. V krajském přeboru Liberecka z 26 duelů pětadvacetkrát vyhrál a pouze jednou odešel poražen (skóre 128:22)! Velkým lákadlem pro fanoušky je start bývalého reprezentanta Jiřího Štajnera, jenž obléká dres severočeského mužstva.

Z kádru Cidliny odešli Široký, Věchet, Omovie, Pavlata, Akpem, Havrda, přišli Zich, Stránský, Šorm, Batelka.

Neděle 17.00: US Praha – Olympia Hradec Králové (vítěz se utká s Vlašimí)

Kuklenské „šavle" už v přípravě ukazují, že coby nováček ČFL rozhodně nechtějí hrát v třetiligové soutěži „druhé housle". Hradečtí postupně porazili Pardubice 2:1, Kratonohy 6:0 a Chrudim 2:1. V poháru budou jasným favoritem, neboť jejich soupeř je účastníkem pražského přeboru, v němž v uplynulé sezoně obsadil až jedenáctou příčku. Novými tvářemi v Olympii jsou Frydrych, Piták, Duben, Kouřil a O. Kraják. Naopak z úspěšného divizního kádru odešli Klapka, Karal a Kobos. Otazník visí nad Rolkem.