Komentář

Hitem kola bylo utkání hradecké Olympie, která v Kuklenách přivítala Kostelec nad Orlicí. O náboj měl duel postaráno dlouho dopředu. Týden před zahájením jarní části složil trenérskou funkci v Kostelci Zbyněk Dujsík a nové angažmá získal právě v Olympii. Po utkání byste na jeho tváři hledali úsměv marně. Jeho tým podlehl Kostelci 1:2 a nepovedl se mu úprk z posledního místa tabulky. O zisku tří bodů rozhodl pět minut před koncem hostující záložník Řehák. Domácí fotbalisté tak prohráli poprvé po třech zápasech, kdy neinkasovali ani jednu branku. Brankář Cejnar držel čisté konto 281 minut. Naopak Kostelec potvrdil vynikající formu na hřištích soupeřů. V celé sezoně venku ještě ani jednou neprohrál. Šestkrát zvítězil a čtyřikrát remizoval.

Drsným debaklem 7:1 skončil výjezd Libčan na trávník do Broumova. Celek kouče Radka Záplaty si zahrává s ohněm. V tabulce klesá níž a níž. Před Olympií se drží pouze zásluhou lepšího skóre a pokud bychom brali aktuální formu, tak by ze vzájemného srovnání Libčany jistě nevyšly nejlépe. Důležité tři body si vezou hráči Milíčevsi z Libáně (3:1). Opřít se mohli především o svého elitního kanonýra Fejfara, který domácího Hampla pokořil ve dvou případech.

Radost pohltila i Českou Skalici, která v jedné z klíčových bitev v bojích o záchranu vyřídila Doudleby nad Orlicí. Po hodině hry vedla už 3:0 a v poklidu si dokráčela k výhře. Svůj bodový součet tak Českoskaličtí zaokrouhlili na číslo dvacet a už jsou dvanáctí.