Jediná branka rozhodla středeční přátelský fotbalový duel mezi třetiligovou rezervou FC Hradec Králové a FC Polissja Žitomir. Ve druhém poločase ji vstřelil devátý tým druhé nejvyšší ukrajinské soutěže, který kvůli ruské invazi pobývá v dočasném azylu na východě Čech. Utkání se odehrálo v areálu SCM Bavlna.

Čestný výkop provedl hvězdný boxer Oleksandr Usyk. Olympijský vítěz z roku 2012 přijel v těžké době podpořit své kamarády a krajany.

Usyk nechtěl riskovat zranění

Původně měl dokonce nastoupit do pole, což se už v minulosti stalo, ale jelikož je v přípravě na odvetný zápas s Britem Anthonym Joshuou (v září ho v Londýně porazil), bylo mu doporučeno fotbal nehrát, aby zbytečně neriskoval zranění.

Béčko Votroků doplněné o dorostence sehrálo dobrý zápas, ale silnějšímu soupeři nakonec nestačilo. „Příležitost dostali kluci, kteří neměli takové vytížení v mistrovských zápasech. Někteří proti tak silnému soupeři ještě nikdy nehráli, ale zápas odpracovali. Byli jsme poctiví v defenzivě, do šancí jsme se ale tolik nedostávali. Musíme sportovně přiznat, že Žitomir vyhrál zaslouženě,“ uvedl na klubovém webu Pavel Krmaš, asistent trenéra královéhradecké zálohy.

Po Náchodu zdolali i druhého protivníka

Pro ukrajinský celek se jednalo o druhé přátelské utkání během neplánovaného pobytu v Hradci Králové. Před týdnem na umělé trávě Slavie v Orlické kotlině porazil divizní Náchod 4:1.

FC Hradec Králové B – FC Polissja Žitomir 0:1 (0:0). Sestava Hradce B: Mach – Hlaváč, Hruška, Hátle – Zámečník, Jonáš, Kosař (65. Mišči), Březák – Kalina (46. Veselý), Mišči (46. Šichan), Hájek (80. Kalina).