Zdá se, že v jarní části I. A třídy vznikla tradice, že okresní derby budou vyhrávat domácí celky. V prvních dvou kolech se jich hrálo pět a ve všech případech utkání jednoznačně ovládly týmy, které nastoupily na svém trávníku. O víkendu se odehrály dvě regionální bitvy.

Roudnice díky dvougólovým střelcům Kmoníčkovi s Kučerou roznesla jindy ofenzivně laděné Kunčice 4:1. „Byli jsme lepší. Konečně jsme se prosadili i gólově. Na tento výkon je třeba navázat v příštích zápasech," přeje si roudnický kouč Milan Frýda.

„Bohužel jsme k utkání přistoupili lehkovážně. Domácí využili v první půli větru. Na první úder jsme ještě stačili reagovat, ale pak už hrál jen soupeř, který lépe kombinoval a byl aktivnější. Porážka je ideální příležitostí pročistit kabinu, vrátit se na pevnou zem a začít opět pracovat," konstatoval kunčický lodivod Richard Vlášek.

V případě Třebše je výhra s Třebechovicemi (3:1) ne tak úplně domácí, neboť se hrálo v „azylu" na umělé trávě v Kobylicích. „Máme za sebou první jarní a těžké utkání, podařilo se nám ho zvládnout trochu se štěstím. Kluci byli nervózní a tak mnohé nepřesnosti museli dohánět bojovností a nasazením. Za to jim patří absolutorium," uvedl Vlastimil Krykorka, vedoucí třebešského mužstva.

„Soupeř byl více na míči, ale my jsme měli více vyložených šancí, které jsme neproměnili. Bohužel jsme navíc dvakrát zaváhali při rohu. Přesto klukům děkuji za bojovnost a výkon," dodal Karel Bíl, vedoucí mužstva Třebechovic.

Roudnice - Kunčice 4:1

Roudnice: Šanda – Cuberka, Mikan, Krejcar, Černý – Bárta, Koblížek, Stoszek, Tomeš (86. M. Novotný) – Kmoníček (80. D. Koutník), Kučera (88. Vítek). Kunčice: Zasadil – Koza, J. Pechar, Rohlíček, Hantsch – Žahourek (66. Hamák), Laštovička (75. Charvát), Svatoš (31. Denk), Dudek (46. Kalenský) – Mrázek (71. Šolc), Kuta.

Třebeš - Třebechovice 3:1

Třebeš: Heřman – Tesař (61. Zbořil), Jiří Zeman (70. Vlach), Krykorka, Kordač (80. Sobotka) – Černý, Štajer, Kincl, Drapák – Farkaš (66. Majer), Jakub Zeman. Třebechovice: Cejnar – Hruška, Michal Vích, Šreibr, Radek Bíl – Věříš, Martin Bíl, Želízko, Dědeček (76. Voltr) – Kolář, Pavel Soukup.