„Těším se moc. Už když jsem šel do Olympie, tak jsem si říkal, že by bylo fajn se po roce vrátit a hrát proti Pardubicím. Podařilo se nám postoupit a navíc máme Pardubice hned v prvním utkání,“ říká třicetiletý gólman. Právě na stadionu Pod Vinicí strávil Frydrych čtyři druholigové sezony. Když se před minulým ročníkem dozvěděl, že už s ním Pardubice nepočítají, dohodl se s královéhradeckou Olympií. Teď následoval další přesun. Olympia se totiž v létě přestěhovala na pražský Strahov.

„Je to velká změna. Nakonec z toho vyplynulo stěhování do Prahy, prostě jsme to tak brali,“ konstatoval Frydrych. Ale to nebylo vše. V mužstvu má řadu nových spoluhráčů. „Tým se opravdu hodně omladil. Hra může být rychlejší a dravější. Někteří kluci prošli třetí ligou, další zase juniorkou ligových týmů,“ přibližuje brankář, který má ve sbírce stříbro z mistrovství světa hráčů do 20 let z roku 2007.

Velkému počtu změn odpovídala i letní příprava Olympie. „Celkem se v ní protočilo asi dvacet nových tváří. I z tohoto pohledu to bylo náročné. Když jsem přišel na první trénink, tak jsem tam znal asi jen osm hráčů. Poslední dva týdny už se kádr krystalizuje do určité podoby. Vše si postupně sedá,“ uvedl.

Olympia je v tomto ročníku FNL jediným nováčkem z nižší soutěže. „Chceme se vyhnout tomu, abychom dopadli jako Prostějov v minulé sezoně. A nebo Vítkovice, které to musely honit po celé jaro. Důležitý bude podzim, abychom měli nějaký bodový základ,“ plánuje Frydrych.

V sobotu v 10.15 hodin jeho tým vyzve na Strahově Pardubice. „Je to speciální zápas. Myslím, že i pro kluky, kteří v týmu zůstali a jsou z Hradce, to je takové malé derby,“ prohlásil Frydrych. A od koho mu bude hrozit největší nebezpečí? „Nabízí se útočník Míša Petráň, který měl perfektní jaro,“ uzavřel.