V poslední době jste toho příliš neodchytal. Překvapilo vás, že jste se vešel do konečné nominace pro světový šampionát?
Bylo předem známo, že by měli jet tři gólmani, takže jsem s tím viceméně počítal.
Naděje, že si v Kanadě zachytáte, je ale asi mizivá. V posledních přípravných duelech s Kongem se mezi tyčemi vystřídali Fryšták a Petr…
 Jedu sice jako trojka, ale ve fotbale nikdy nevíte. Může přijít zranění, ztráta formy a pak třeba přijde šance si zachytat.
Jak silný je z vašeho pohledu český výběr? Má na to, aby v Kanadě dosáhl solidního výsledku?
Stavět můžeme na kvalitně propracované defenzivě. V týmu ale mamé i dobré útočníky typu Pekharta či Fenina.Určitě se nemáme čeho bát. Kádr je poskládán z hráčů, kteří už převážně pravidelně nastupují v první lize. Prvořadým bude postup ze skupiny, pak se uvidí. (24 týmů bylo rozděleno do šesti skupin po čtyřech, do osmifinále postoupí z každé skupiny první dva týmy a nejlepší čtyři celky ze třetích míst – pozn. red.)
V ní narazíte na favorizovanou Argentinu a nevyzpytatelné celky KLDR a Panamy. Považujete tuto skupinu za těžkou?
První zápas hrajeme s Argentinou, která je tradičně na podobných akcích velmi silná. O zbývajících dvou soupeřích toho zatím mnoho nevíme. Když se ale probojovali na mistrovství světa, slabí zcela určitě nebudou. Ze skupiny chceme jít každopádně dál.
Probíral s vámi trenér Soukup vaši pozici v mužstvu?
Netajil, že k pozici brankářské jedničky mají blíže Fryšták a Petr, ale také dodal, že stát se může cokoliv.
Vaši spoluhráči z klubu nyní nastoupí zaslouženou dovolenou. Není vám trochu líto, že si od fotbalu ani na krátký čas neodpočinete? Až se vrátíte z Kanady, bude letní příprava už v plném proudu…

Na takovéto turnaje se nejezdí každý den, takže není. Těším se. V Kanadě jsem nikdy nebyl. Bude to určitě zajímavá zkušenost. Ve své podstatě i poznávací dovolená, takže o nic nepřijdu.
Dva zápasy odehrajete v Ottawě, jeden v Montrealu. Máte zprávy, jak vypadají stadiony?
Podle všeho mají kapacitu pro desítky tisíc diváků. V Montrealu se navíc jedná o supermoderní arenu. Jsem na ni velmi zvědav.
Do dějiště šampionátu odlétáte v sobotu, tedy čtrnáct dní před zahájením MS. Určitě vás čekají ještě nějaké přípravné duely…
Měly by být dva, 18. června se v Edmontonu střetneme s domácí Kanadou a 23. června s Jižní Koreou v Torontu.
Které týmy podle vás mohou pomýšlet na titul?
Jak už bylo řečeno, silná bude Argentina, Brazílie a také Španělé, jimž jsme v přípravě podlehli 3:1.