V pořadí šestý přípravný zápas sehrají fotbalisté FC Hradec Králové ve středu v Nymburce (od 11 hodin). Jejich soupeřem bude po podzimní části druhý celek druhé ligy Bohemians 1905 (Střížkov).

V úterý dorazila do hradecké kabiny povzbuzující zpráva – Tomáš Mrázek se dohodl s Třincem (byl tam na hostování z Opavy) na finančním vyrovnání a dopoledne podepsal s „votroky“ dvouletý kontrakt.

„Jsem rád, že už to mám za sebou a můžu se znovu soustředit jen na fotbal. Angažmá v Hradci je mým dalším posunem v kariéře,“ uvedl pro Deník útočník, jenž se v přípravě blýskl čtyřgólovou smrští do sítě Viktorie Žižkov.

„Těší nás, že to dobře dopadlo. Tomáš s námi absolvoval pondělní fyzické testy v Praze a proti Bohemce nastoupí,“ sdělil Michal Šmarda, jeden z dvojice hradeckých trenérů.

V průběhu zimní přípravy řeší „votroci“, po první polovině Gambrinus ligy jedenáctý tým tabulky, množství zdravotních problémů.

Momentálně nuceně odpočívá sedm fotbalistů, po sobotním zápase Tipsport ligy (s Bohemians 1905 1:1) přibyl na marodku ještě nejzkušenější hradecký obránce Milan Fukal. Naopak k dispozici by už měl být talentovaný Jaroslav Zelený.

„Proti Střížkovu možná někteří hráči nastoupí na neobvyklých postech. Vyzkoušíme si zase trochu jinou variantu sestavy,“ připustil Michal Šmarda.

V Turecku také s Arsenalem Kyjev

Hradec Králové – Příští čtvrtek odlétají prvoligoví fotbalisté FC Hradec Králové na herní soustředění do turecké Antalye. Včera vedení klubu definitivně potvrdilo jména soupeřů.

Vizitky

Arsenal Kyjev:
účastník nejvyšší ukrajinské soutěže, tzv. Premier Lihy. Momentálně sídlí na 6. místě těsně za příčkami zajišťujícími účast v evropských pohárech. Zajímavost: před jedenácti měsíci zemřel devatenáctiletý Oleg Gričak, kterého se klub rozhodl vyzkoušet. Do zápasu nastoupil v 70. minutě, ale už po třinácti minutách zkolaboval. Podle médií byla příčinou zástava srdce a mladému hráči nepomohl ani zásah lékařů.

Černomorec Oděsa: taktéž účastník ukrajinské ligy, v tabulce je momentálně jedenáctý.

Tobol Kostanay: klubu z Kazachstánu, s nímž předloni hradecký Filip Klapka dosáhl na mistrovský titul, patří v lize sedmá příčka.

Astra Ploiesti: v rumunské lize je zatím devátá. (re)