Zůstane zkušený obránce Milan Fukal v kádru „votroků“ pro letošní ročník Gambrinus ligy?

Otázka byla zodpovězena včera večer, kdy se šestatřicetiletý obránce dohodl s vedením klubu na smlouvě minimálně na jeden rok.

Východočeši o jeho angažmá stáli, Fukal rovněž toužil obléknout černobílý dres v nastávající sezoně.

„Domluvili jsme se. Jsem rád, protože si myslím, že Milan coby velmi zkušený hráč, má tomuhle týmu co dát. Mladí se od něho mohou hodně naučit,“ řekl Deníku Richard Jukl, generální manažer fotbalistů FC Hradec Králové.

V sobotu se poprvé zkušený bek představil v černobílém dresu v přípravném zápase s třetiligovými Pardubicemi (2:1). Na postu krajního beka odehrál celý zápas a nezklamal. Naopak. Především v první půli byl velmi aktivní, už v druhé minutě ohrozil Shejbalovu branku hlavičkou.

„Dva dny s námi trénoval, pak odehrál zápas. Je to typický soubojový hráč, kterých máme v týmu málo,“ uvedl hradecký asistent Michal Šmarda.
Překážkou v angažování bývalého obránce Bohemians, Jablonce, Sparty či německých klubů Hamburku a Möchengladbachu není ani jeho věk. Fukalovi je sice šestatřicet, na východě Čech to však nikomu nevadí.

„Sám jsem hrál ligu ještě v sedmatřiceti letech a vím, že pokud se člověk udržuje, kvalitně regeneruje, není to žádný problém. Milan je navíc chytrý kluk, bezproblémový do kabiny. Pokud by záleželo jenom na mně, bral bych ho,“ přiznal Michal Šmarda.


Kam s Fukalem?


Na postu jediného stopera v tříčlenné obraně dominuje Jakub Chleboun.

Pozice obránce, jenž uplynulé dvě sezony strávil v rakouském Kapfenbergu, bude na kraji defenzivní formace.

Pravděpodobněji vpravo, na opačné straně hřiště se totiž v přípravě velmi dobře ukazuje osmnáctiletý mladíček Jaroslav Zelený.