UFA FC Salamandr Hradec Králové – Tatran Baracuda Jakubčovice 7:2 (1:1). Branky: Jelínek 4, L. Michal 2, Částka – Krása, Michálek. Rozhodčí: Bělovský (Chotěboř), Pražák (Pardubice). ŽK: 3:3 (Steiner, Tošovský, Jelínek – Michálek, Krása, K. Molnár). Diváci: 60.
Salamandr Hradec: Tošovský – Částka, Blažek, J. Matějka, Steiner, L. Michal, Jelínek, Novák, J. Štěpánek.
Baracuda Jakubčovice: Pavelka – Michálek, Kocmich, K. Molnár, Krása, D. Molnár, Dresler, Snášel, Šesták.

Nováček soutěže, celek Baracuda Jakubčovice, překvapil od úvodního hvizdu velice aktivní a útočnou hrou. Vytvořil si několik slibných příležitostí a v 5. min. se po úniku D. Molnára a střele Krásy překvapivě ujal vedení – 0:1.

Domácí byli zaskočeni a jen díky malým zkušenostem se hostům nepodařilo navýšit skóre, protože šance na to měli. Hradečtí se rozjížděli pomaleji, ale když ve 12. min. po pasu Blažka vyrovnal Jelínek na 1:1, roztočili kolotoč přihrávek, vytvořili si řadu šancí a často stříleli. Vynikal zejména Michal, jenž bombardoval hostující branku zprava i zleva, ale gólman Pavelka byl bezchybný.

První polovina zápasu skončila spravedlivou remízou, neboť další gól nepadl.

Tradiční smršť Hradce v úvodu druhého dějství přinesla vedení už po šesti sekundách, kdy se prosadil Michal po akci Jelínka – 2:1. Ovšem už po minutě bylo vyrovnáno, když po autu a střele Šestáka, kterou Tošovský s námahou vyrazil, doklepl míč hostující kapitán Michálek – 2:2.

Ve 25. min. Jelínek bodlem prostřelil po nahrávce Michala hostujícího gólmana Pavelku – 3:2. Hosté již nehráli v tak vysokém tempu, přesto občas zaměstnali hradeckou obranu i brankáře Tošovského. Ve 33. min. zvýšil dělovkou kapitán Částka, a to znovu po příhře Michala – 4:2.

Jakubčovice začaly hrát powerplay s D. Molnárem v brance. Tlačily, snažily se zakončovat, ale domácí obrana pracovala bezchybně. Jednu se střel hostí kryl brankář Tošovský, jenž následně sám vystřelil přes celé hřiště, ale bohužel trefil pouze břevno opuštěné branky Jakubčovic.

Další góly na sebe ale nenechaly dlouho čekat. Nejprve ve 37. min. Jelínek střelou k tyči zvýšil na 5:2, ve 38. min. znovu Jelínek svým již čtvrtým gólem po výhozu Tošovského přidal další trefu – 6:2. Skóre uzavřel v poslední minutě po Blažkově přihrávce Michal – 7:2.

K zápasu devátého kola zajíždějí Hradečtí v pátek 28. listopadu do Brna, kde se od 21 hodin utkají v hale Tatranu v Bohunicích s dalším nováčkem, týmem Tomson Brno.

Jaroslav Štěrba, prezident UFA FC Salamandr Hradec Králové: „Pro mladý, snaživý, ale také velice dobře hrající celek Jakubčovic je to velmi krutá porážka. Již poněkolikáté jsme předvedli, že ve druhé půli jsme schopni vystupňovat tempo a nastřílet soupeři i krásné góly. Přes vysokou výhru to byl těžký zápas, protože doma se od nás očekávají jasné výhry. Ale kluci to zatím zvládají s bravurou a pod taktovkou trenéra Petra Hoffmanna předvádějí velice pohledný futsal. Je obrovská škoda, že na druholigové zápasy chodí tak málo diváků. Jakubčovice v Hradci nezklamaly, a po získání futsalových zkušeností budou jistě všem týmům velmi nebezpečným soupeřem.“