Na východě Čech tak mají před nedělním těžkým startem starosti. Generálka hrubě nevyšla. Ve zbytečně vyhroceném zápase „votroci" prohráli, nevstřelili gól a klidně jich  mohli více inkasovat.

Ovšem horší než nevyvedený zápas je zdravotní problém Klapky. Po souboji s největší hvězdou domácích Davidem Kobylíkem zkraje druhého poločasu musel kvůli prozatím nespecifikovanému zranění opustit trávník. Až pondělí o jeho problému napoví více.

Zápas s Hanáky zřejmě naznačil  vyřešení největšího rébusu v sestavě. Celý zápas odchytal Lindr a do branky by se měl postavit i v Plzni.

1. HFK Olomouc – FC Hradec Králové 1:0

Fakta - branka: 48. Kovář. Rozhodčí: Vít – Klíma, Kubica. Žluté karty: Kobylík, Murín, Žondra – Šisler. Poločas: 0:0.
1. HFK  Olomouc: Šrom – Kovář, Šimko, Čep, Biolek – Čtvrtníček, Kobylík (73. Hromek), Murín, Žondra (80. Chmelo) – Bednář, Kopecký.
FC Hradec Králové: Lindr – Holeš, Hochmeister, Fukal, Poděbradský – Strnad, Zelený (61. Voltr) – Harba, Klapka (47. Šisler), Štěpán (78. Jedunov) – Dvořák  (67. Uškovič).