Generálku na ostrý ligový start, který bude za týden na hřišti vedoucího týmu tabulky Viktorie Plzeň, sehrají dnes prvoligoví fotbalisté Hradce Králové. Na závěr zimní přípravy se „votroci“ vůbec poprvé představí svým příznivcům. Na Všesportovním stadionu přivítají od 16 hodin Bohemians 1905.

Fanoušky bude jistě zajímat, v jakém složení vyběhne na trávník základní jedenáctka Kotalova týmu. K poslednímu přípravnému zápasu pravděpodobně nastoupí taková sestava, která je prakticky totožná s tou v následujícím mistrovském utkání.

„Určitá podoba jedenáctky, která nastoupí v Plzni, může být. Nicméně není to ještě nic definitivního,“ uvedl včera asistent hradeckého trenéra Michal Šmarda.

„Nějakou představu, jak bychom chtěli vyrukovat na Plzeň, už máme. Během týdne se však ještě může stát cokoliv. Uvidíme, jak to všechno bude probíhat. Kluci se sestavu včas dozvědí. Věřím, že se na start ligy dobře připravíme,“ dodal Šmarda.

Podle asistenta kouče Kotala je trochu problém se zdravotním stavem hráčů.

„Někteří kluci ještě laborují se zraněním. Uvidíme, jestli se dají do kupy. Podle toho se bude sestava samozřejmě také odvíjet,“ poznamenal bývalý ligový hráč.

Kromě rekonvalescenta Pilaře mají menší problémy Rezek s Wozniakem. „Oba mají poněkud úlevu. Jelikož ještě nejsou stoprocentní, dostali individuální plán. Věřím, že Tomáš Rezek by příští týden mohl začít trénovat.“

Premiéru v novém roce by měl v sobotu zažít přírodní trávník „pod lízátky“, na němž se utkání hradeckého týmu s Bohemians 1905 odehraje.

„Na to, jaké je období, tak je trávník v solidním stavu. Sice je trochu měkčí, ale když vydrží počasí, tak by měl být pro zápas dobrý,“ odhaduje Michal Šmarda.

Dobrá zpáva: Pilař již individuálně trénuje

Fanoušci si mohou alespoň oddechnout. Václav Pilař snad již zažehnal problémy s natrženým vazem v kotníku a v tomto týdnu začal individuálně trénovat.

„Věříme, že Venca se do toho postupně dostane. Osobně si myslím, že by mohl být na druhý mistrovský zápas s Budějovicemi připraven,“ přeje si asistent trenéra Michal Šmarda.

Čtěte také:
'Už aby to vypuklo,' těší se Fischer na start jara