Po rozlosování svedlo dvanáct týmů nejprve ve dvou skupinách boje o co nejlepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů. Čtvrtfinále se překvapivě stalo konečnou pro oba vítěze skupin FBC Černilov a Gumídky. Svým názvem nechali Gumídci vzpomenout na dalšího skvělého černilovského fotbalistu a kamaráda Zdeňka „Gumu" Nováka. Čtvrtfinále bylo maximem i pro tradiční účastníky závěrečných zápasů Libřice a Výravu.

Do semifinále tak postoupili všichni dosavadní vítězové předchozích ročníků a nováček turnaje Atletico chuligán Dobruška. Ten v semifinále porazil vítěze 3. ročníku Malou kopanou Černilov, hrající letos pod názvem Hami-Peje-Fifi-Čašrcha. Druhý duel o postup do finále rozhodly až pokutové kopy, když se radoval Gobi team a na dvojnásobného vítěze a obhájce loňského prvenství Mates team nakonec zůstaly „brambory".

Finále celkem jednoznačně opanoval Gobi team a svého soupeře z Dobrušky přehrál 5:2. Tým kapitána Miloše Záruby tak po zásluze získal druhý titul z tohoto turnaje. Navíc brankář vítězů Lukáš Voráček byl vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje. Cenu pro nejlepšího hráče převzal Martin Štěnička z FBC Černilov.

Všech jednačtyřicet utkání odřídila s přehledem zkušená dvojice rozhodčích Miloslav Doubrava a Milan Šmolka. Poděkování patří všem, kteří se na organizaci turnaje podíleli, především duši tohoto podniku Jiřímu „Pasmovi" Novákovi.   (jšo, ld)