„Měli jsme výborně rozehraný zápas. I přes ospalý začátek jsme první půlku zvládli skvěle. Dokázali jsme využít dvě situace, měli jsme všechno ve svých rukách, ale sami jsme si nechali zápas protéct mezi prsty," lamentoval po utkání domácí lodivod Jiří Plíšek.

Po vyloučení Milana Fukala v 79. minutě se hradecká hra rozsypala. O deset minut později pak „votrokům" zasadil tvrdý úder vyrovnávací brankou Jasmin Ščuk. „Necháme rozjet Dosoudila a dostaneme gól. Bylo iks možností, jak to vyřešit, ale my v tu chvíli udělali všechno špatně," štvalo Plíška.

Ten se po vyloučení Fukala zachoval také překvapivě. Místo druhého stopera Petera Jánošíka, který byl připravený na lavičce, poslal do hry útočníka Uškoviče a na post středového obránce se stáhl Šisler.

„Je to těžké nyní hodnotit. Bavili jsme se i o variantě s Jánošíkem, ale rozhodl jsem se takto. Hlásili se nám hráči s křečemi, na hraně sil dohrával Poděbradský… Je fakt, že nám vypadl stoper, což bylo pro nás zásadní," vysvětlil Plíšek.

I přes konečnou remízu, kterou vydřeli v samém závěru, byl mladoboleslavský kouč Ladislav Minář na své hráče rozezlený.

„Nechci být neskromný, ale jsem zklamaný. Hráči se možná nyní v kabině poplácávají po zádech, ale já jsem naštvaný. Chválím je jen za morál."

Co ho tak nadzvedlo? Inkasované góly ze standardních situací. „Je to pro mě nepochopitelné. Přitom máme vzadu tak zkušené hráče."