V závěru podzimu chyběl pro zranění. Na jarní část je brankář Jiří Lindr stoprocentně připraven. Pětadvacetiletý gólman by měl být jednou z klíčových opor fotbalistů Hradce Králové, které v sobotu čeká ostrý prvoligový start v Liberci.

Rozhovor

Zimní příprava je u konce. Jaká je nálada v týmu před očekávanou jarní premiérou v Liberci?
Doufám, že jsme připraveni dobře. Všechno ale ukáže až první zápas v Liberci. Letos v zimě nás postihla zranění. Je to pro nás tak trochu neznámá situace, čekáme, zda se někteří hráči stihnou uzdravit. Co se týká úvodního zápasu, tak v Liberci nemáme co ztratit. Oni hrají o titul, my tam můžeme jen získat.

Závěr podzimu jste vynechal kvůli zranění lýtkového svalu. Jste na druhou polovinu sezony připraven?
Absolvoval jsem celou zimní přípravu, nevynechal jsem jediný trénink. Doufám, že už je to za mnou a zdravotní problémy se mi budou vyhýbat. Nyní jsem stoprocentně fit.

Naopak pro zranění vypadl na delší dobu ze hry kapitán týmu Roman Fischer. To je citelné oslabení…
Zcela určitě. Fíša měl neskutečnou smůlu. Odtrénoval celou zimní přípravu a v posledním přípravném utkání se vážně zranil. Bude nám chybět celé jaro. Je to kapitán mužstva, vůdčí osobnost a jeden z našich nejlepších hráčů. Je to naše největší ztráta před začátkem jara.

Kdo by podle vás měl převzít jeho úlohu lídra v kabině?
Zástupci kapitána jsou tři, shodou okolností ti nejzkušenější hráči – Milan Fukal, Filip Klapka a Radek Hochmeister. Oni by se měli o tuto roli dělit. Osobně si myslím, že hlavně Milan Fukal je ten typ, který by mohl Fíšu nahradit. Je to velmi zkušený hráč, jenž dokáže pozitivně působit na tým. On by mohl být tím pravým.

Na trávníku se náhrada za Fischera ale hledá těžko, naběhá kilometry, nevypustí jediný souboj, silný je i v útočné činnosti. Takový hráč v Hradci momentálně chybí…
Z pohledu hry je podobný typ Jirka Poděbradský, také je to velký bojovník. Uvidíme, třeba vyletí někdo z hráčů, od koho bychom to vůbec nečekali.

V zimě do týmu přišla trojice nových hráčů – Tomáš Mrázek, Alexej Jedunov a Jan Šisler. Už se zabydleli v kabině?
U nás není problém přijmout nového hráče, pokud se tedy chová normálně. A v případě této trojice žádný problém nevznikl. Do týmu zapadli výborně.

Jak byste nové posily charakterizoval?
Mrázičovi se povedla přátelská utkání, hlavně v úvodu přípravy dal prakticky v každém zápase gól, Žižkovu dokonce čtyři. V tomhle to měl usnadněné. Viděli jsme, že by nám mohl pomoci. Je to takový buldok, typ, který nám v útoku chyběl. Doufám, že branky z přípravy přenese i do mistrovských zápasů. Co se týká Saši Jedunova, je to velice šikovný hráč, hlavně dopředu, je výborný technicky, umí připravit šanci. A Šísa, to je bojovník, „mydlič“, který nevypustí jediný souboj.

Hlavně Tomáš Mrázek vám musel jako týmovému pokladníkovi dělat radost, platil zápisné, první góly… V sobotu by mohl vydatně přispět do kasy za první ligový start a případně i gól. Už to máte spočítané?
Ano, v jeho případě to je ideální. Kdyby v Liberci dal první gól, ještě k tomu vítězný, stal se hráčem zápasu, první start… To by bylo pěkný (směje se). Udělal by radost mně jako pokladníkovi a samozřejmě i celému týmu.

Začátek jara máte těžký. O Liberci už byla řeč. A hned za týden přivítáte Spartu. Na rozjezd sezony to bude tvrdý test…
Jsou to týmy ze špice tabulky. Pokud by se nám podařilo bodovat, hodně by nám to pomohlo v tabulce před zápasy se soupeři, kteří se pohybují kolem nás. Budeme hrát naši hru a uvidíme, jestli něco uhrajeme.