Mistrovské fotbalové soutěže dospělých OFS Hradec Králové ročníku 2015/2016 pokračovaly o uplynulém víkendu již třináctým kolem okresního přeboru, III. a IV. tříd.

Hradecký Votrok okresní přebor

Vedoucí Stěžery vyhrály nad doposud třetí Slavií Hradec Králové B. Nezaváhaly ani druhé Kosičky v Dobřenicích, takže rozdíl je stále jediný bod. Na dně tabulky jsou sedmibodové Lovčice a Kunčice B, které se nedostavily do Dohalic.

Jako III. třída

Na špici je Nový Hradec Králové B o bod před Cerekvicí nad Bystřicí, na chvostu Roudnice B ztrácí bod na Prasek.

CK Sana IV. třída A

Vede Lhota pod Libčany o bod před Libřicemi, další celky dělí výrazná propast.

CK Votrok IV. třída B

Z béčkových celků aktuálně vedou Hlušice B o pět bodů před Nepolisy B.

Rubriky

Borec kola: Tomáš Vacek (Třebeš B), který v utkání Hradecký Votrok okresního přeboru Třebeš B versus Probluz (4:2) zaznamenal tři branky, čímž výrazně přispěl k výhře svého týmu.

Smolaři kola: Pokutový kop nedal jeden hráč: Radek Hrubeš (Hlušice B).

Statistiky

Keepersport brankáři s vychytanými nulami – Top pořadí: 6 – Tluka (Lhota pod Libčany), 5 – Peterko (Boharyně), Tomášek (Cerekvice nad Bystřicí), Žarnovský (Kosičky), 4 – Vocl (Třebeš B), 3 – P. Batelka (Hlušice B), Klofanda (Kratonohy B), Půlpán (Myštěves B), Říha (Červeněves), M. Samšeňák (Stěžery), Šafařík (Lužec nad Cidlinou), Šlesingr (Hořiněves), 2 – Čapek (Červeněves B), Ende (Slavia Hradec Králové B), Jeřábek (Nové Město nad Cidlinou), Kolátor (Černilov B), Menšl (Vysoká nad Labem B), Němec (Lokomotiva Hradec Králové B), Resl (Smiřice B), Sucharda (Čereveněves B), Šimek (Syrovátka), Šlor (Libřice), P. Špičák (Skřivany), Šteyr (Starý Bydžov), Zasadil (Dobřenice); Hradecký Votrok okresní přebor: 5 – Žarnovský (Kosičky), 4 – Vocl (Třebeš B), 3 – Klofanda (Kratonohy B), Říha (Červeněves), M. Samšeňák (Stěžery), 2 – Ende (Slavia Hradec Králové B), Menšl (Vysoká nad Labem B), Špičák (Skřivany), Z. Zasadil (Dobřenice), 1 – Archleb (Stěžery), L. Brambora (Probluz), Bůžek (Kratonohy B), Finke (Dohalice), Pavliš (Vysoká nad Labem B), Půlpán (Myštěves), Sedláček (Slavia Hradec Králové B), Teprt (Stěžery); Jako III. třída: 5 – Peterko (Boharyně), Tomášek (Cerekvice nad Bystřicí), 3 – Šlesingr (Hořiněves), 2 – Jeřábek (Nové Město nad Cidlinou), Němec (Lokomotiva Hradec Králové B), Šimek (Syrovátka), Šteyr (Starý Bydžov), 1 – Kekelák (Malšova Lhota), Křičenský (Malšova Lhota), Radoň (Nový Hradec Králové B), Runkas (Hořiněves), Sedláček (Nový Hradec Králové B), Šoltys (Ohnišťany), Šuhájek (Prasek), Šula (Starý Bydžov), Šulc (Ohnišťany), Tomek (Kosičky B), Vrabec (Nový Hradec Králové B), Žák (Roudnice B); CK Sana IV. třída A: 6 – Tluka (Lhota pod Libčany), 2 – Kollátor (Černilov B), Resl (Smiřice B), Šlor (Libřice), 1 – Adamovič (Libřice), Černý (Jeníkovice), Červenka (Libčany B), Halva (Černilov B), Kocián (Libčany B), Resl (Smiřice B); CK Votrok IV. třída B: 3 – P. Batelka (Hlušice B), Půlpán (Myštěves B), Šafařík (Lužec nad Cidlinou), 2 – Čapek (Červeněves B), Sucharda (Červeněves B), 1 – Čihák (Klamoš), Dubský (Převýšov B), Hrubeš (Hlušice B), Klepl (Lužec nad Cidlinou), Kubelka (Lužec nad Cidlinou), Kysilka (Nepolisy B).

Kanonády týmů: 10 Nepolisy B – Klamoš (10:0), 7 Kratonohy B – Skřivany (7:2), 6 Cerekvice nad Bystřicí – Roudnice B (6:2), 5 Kosičky B – Hořiněves (5:0), Hlušice B – Kobylice B (5:0).

Střelci kola: čtyři góly: Tomáš Hanuš (Nepolisy B), tři góly: Vacek (Třebeš B), Jošt (Kratonohy B), Martin Stránský (Kosičky B), Pánek (Nepolisy B).

Alena Staňková hattricky po 13. kole: 5 gólů + 4 góly + 1 hattrick: Mukařovský (Slavia Hradec Králové B); 4 góly 2x + 2 hattricky: D. Pleskot (Syrovátka); 4 góly + 1 hattrick: M. Bělina (Cerekvice nad Bystřicí), Milan Stránský (Kosičky A a B); 4 góly: J. Batelka (Hlušice B), T. Hanuš (Nepolisy B), J. Havlena (Myštěves), Hrabě (Libřice), Hrubeš (Hlušice B), L. Kekelák (Malšova Lhota), Nový (Kobylice B), M. Pilař (Převýšov B), Rychtár (Třebeš B), Sajvera (Nový Hradec Králové B), Svoboda (Nové Město nad Cidlinou); 3 hattricky: Schubert (Skřivany); 2 hattricky: Jošt (Kratonohy B), Kučera (Cerekvice nad Bystřicí), Pavlis (Lhota pod Libčany), Šimek (Smiřice B); 1 hattrick: Čapek (Skřivany), Čížek (Myštěves), Dušek (Kobylice B), Gabriel (Stěžery), Halva (Černilov B), Havlíček (Kobylice B), Hlaváč (Myštěves), Jílek (Vysoká nad Labem B), Klouda (Libčany B), Klzo (Kobylice B), Kopáč (Ohnišťany), Kouba starší (Jeníkovice), Kuta (Dobřenice), Lechmann (Starý Bydžov), Martinič (Myštěves B), Mitana (Slavia Hradec Králové B), Mokrý (Libčany B), Pánek (Nepolisy B), Pražák (Probluz), Přiklopil (Nový Hradec Králové B), Sláma (Jeníkovice), Martin Stránský (Kosičky B), Vacek (Třebeš B), Vantura (Starý Bydžov), Volf (Boharyně), Vrána (Sendražice), Zákravský (Kunčice B), Žaloudek (Kosičky).

Gól kanonýři – Hradecký Votrok okresní přebor: 14 – Gabriel (Stěžery), Mukařovský (Slavia Hradec Králové B), 13 – Žaloudek (Kosičky), Schubert (Skřivany), 11 – J. Havlena (Myštěves), 10 – Vacek (Třebeš B), Kuta (Dobřenice); Jako III. třída: 21 – D. Pleskot (Syrovátka), 15 – Kučera (Cerekvice nad Bystřicí), M. Bělina (Cerekvice nad Bystřicí), 13 – L. Kekelák (Malšova Lhota); CK Sana IV. třída A: 12 – Vrána (Sendražice), 11 – Čihák (Lhota pod Libčany), 10 – Zapadlo (Libřice); CK Votrok IV. třída B: 14 – T. Hanuš (Nepolisy B), 10 – Martinič (Myštěves B), Martin Pilař (Převýšov B), Sedláček (Klamoš).

Branky: Celkem v jednadvaceti zápasech padlo 94 gólů (domácí 65, hosté 29), okresní přebor: 31 (D 22, H  9), III. třída: 29 (18/11), IV. třída A: 13 (7/6), IV. třída B: 21 (18/3).

Branky za třináct kol: okresní přebor 406 (268/138), III. třída 408 (228/180), IV. třída A (čtrnáct kol): 257 (142/115), IV. třída B (čtrnáct kol): 294 (180/ 114), celkem: 1365 (818/547).

Pokutové kopy: Celkem rozhodčí nařídili 7 penalt (4 pro domácí a 3 pro hosty). Proměnili (6): Kučera (Cerekvice nad Bystřicí), Zahradník (Libčany B), Vaněk (Převýšov B), L. Volejník (Lovčice), Švadlenka (Roudnice B), Vrána (Sendražice); nedal (1): Radek Hrubeš (Hlušice B).

Žluté karty: Celkově rozhodčí udělili v 13. kole: 60 ŽK (domácí 28, hosté 32), okresní přebor 17 (7/10), III. třída 28 (15/13), IV. třída A 8 (3/5), IV. třída B 7 (3/4).

Celkem žluté karty za třináct kol: 830 ŽK (domácí 394, hosté 436), okresní přebor 269 (121/ 148), III. třída 296 (144/152), IV. třída A za čtrnáct kol: 130 (63/67), IV. třída B za čtrnáct kol: 135 (66/69).

Červené karty: Celkem v 13. kole 4 (D 2/H 2) – Pšenička (Boharyně), Novotný (Libčany B), Pošepný (Nové Město nad Cidlinou), Koutný (Hlušice B).

Celkem červené karty za třináct kol: 43 (D 15/H 28).

Divácká návštěva: okresní přebor 545 (průměr 91), III. třída 420 (60), IV. třída A 195 (49), IV. třída B 155 (39), celkem vidělo 21 zápasů 1315 diváků (průměr 63).

Diváci celkem: okresní přebor 7266, III. třída 5685, IV. třída A 2859, IV. třída B 2857; dohromady v soutěžním ročníku 2015/16: 18 667.

Návštěvy kola: 120 Sokol Třebeš B – AFK Probluz, Kratonohy B – Skřivany, 100 Červeněves – Lovčice.

Hradecký Votrok okresní přebor - Hradecký deník jedenáctka 13. kola

Menšl (Vysoká nad Labem B) - Vicany (Vysoká nad Labem B), Mi. Stránský (4, Kosičky), Tošovský (2, Třebeš B) - K. Vácha (Stěžery), Hornych (Červeněves), Fidra (Kratonohy B), Zich (3, Kosičky) - Jošt (2, Kratonohy B), Vacek (4, Třebeš B), Faltus (2, Stěžery)

Lubomír Douděra