Kdy a kolik branek jste nejvíce vsítil v jednom střetnutí?
V žácích se mi párkrát podařilo vstřelit více gólů, ale kolik nejvíce, to si nepamatuji. V dospělých za Syrovátku jsem dal čtyři branky Kratonohám B. To už je také řádka let.

Vaše čtyři  branky výrazně napomohly k výhře nad Převýšovem B. Jak jste se prosazoval?
Na hřiště jsem nastupoval ve 32. minutě. První gól jsem dal zhruba v 60. minutě. Čas jsem moc nesledoval, ale dle trenéra moje trefy od sebe dělilo jen dvanáct minut. První branku jsem vsítil po důrazném souboji M. Koudelky s domácím obráncem, nebyl jsem nikým atakován. Druhou branku jsem dal po krásné přihrávce J. Melichara. Na třetí mi také krásně přihrál domácí bek, když jsem vystihl jeho pokus o rozehrání. Namlsán hattrickem jsem se poté ujal exekuce trestného kopu kousek za vápnem a po rozestoupení zdi zavěsil počtvrté.

Jaká atmosféra byla v kabině po první půli, kdy byl stav 0:1?
V kabině byla pohodová nálada. Říkali jsme si, že šance máme a snad něco proměníme. Také nás několikrát podržel brankář Jarkovský, jenž ve druhé půli skvělý výkon podtrhl chycenou penaltou.

Přibližte vaši kariéru.
Fotbal jsem začal hrát v sedmi letech ve Lhotě pod Libčany. Po dorostu jsem přestoupil do Syrovátky, kde jsem strávil 17 let. Poté jsem se vrátil do Lhoty. V létě 2013 jsem odešel do Roudnice. Že na stará kolena odehraji tolik minut a vstřelím čtyři branky v zápase, to jsem ani náhodou nečekal.

Jaké jsou vaše fotbalové cíle?
Ubírají se už spíše k trenérské práci. Hraní bych raději přenechal mladším. Po čtyřicítce už vše bolí více a déle.

Kam byste čtenáře pozval na fotbal o víkendu?
Na sobotní utkání Roudnice – Třebeš, kde náš tým bojuje o postup do KP.   (ld)