Fotbalová reprezentace hráčů do šestnácti let startovala v minulých dnech na silně obsazeném turnaji v Turecku.

Svěřenci trenéra Aleše Čvančary obsadili čtvrté místo. Ve skupině porazili Ukrajinu 1:0, Belgii 2:1 a s Francií prohráli 1:3. V souboji o třetí místo v dramatickém zápase prohráli čeští mladíci s Dánskem 2:4.

Své zastoupení zde měl také FC Hradec Králové, neboť dres se lvíčkem na prsou oblékli Vojtěch Habrman a Daniel Trubač. Oba vstřelili po jedné brance.

Reprezentační kouč Aleš Čvančara zhodnotil turnaj následovně: „Pro všechny hráče to byla další velká zkušenost, neboť změřili síly s kvalitními soupeři a poznali, jak to na mezinárodní scéně chodí. I přestože jsme nakonec obsadili čtvrtou příčku, tak jsme ostudu v žádném případě neudělali. První dva zápasy se nám herně i výsledkově vydařily. S Francií jsme až do padesáté minuty drželi bezbrankový stav, ale poté jsme během pěti minut třikrát inkasovali a nakonec jsme prohráli 1:3. Zápas s Dánskem se hrál večer za hustého deště, terén byl hodně podmáčený, takže to moc o fotbale nebylo. V průběhu zápasu jsme vedli 2:1, soupeř však v rozmezí 46. a 49. minuty dvakrát skóroval a v nastaveném čase jsme dostali ještě čtvrtý gól."

Na adresu hradeckých mladíku Čvančara poznamenal: „Kluci se s tím poprali velmi dobře, na tak významné akci byli vůbec poprvé. Trubač skóroval v prvním zápase s Ukrajinou a Habrman proti Dánsku, kdy nás poslal do vedení 2:1. Oba vědí, v čem by se měli zlepšovat. Pokud budou na sobě pracovat, tak mají velkou šanci stát se platnými členy tohoto týmu. Myslím, že o motivaci mají postaráno," uzavřel trenér reprezentační šestnáctky Aleš Čvančara.

Vítězem turnaje se stala Francie před Tureckem, Dánskem a Českou republikou.   (js)