Rozhodující branku jste si nechal až na samotný závěr zápasu. Jak padla a jak jste ji se spoluhráči oslavil?
Rozhodující branka padla v 89. minutě utkání, kdy se Lukáš Pánek snažil ve vápně udělat kličku obránci, ten mu sice balon vyšťouchl, ale naštěstí přímo ke mně. Já se ocitl sám před brankářem, kterého jsem obstřelil na zadní tyč. Běželi jsme se radovat k praporku, kde mají základnu naši věrní fanoušci – samozřejmě co neblíže u piva a rumu.

Vstřelil jste někdy důležitější gól?
Těžko říct, jestli nějaký gól v mé kariéře byl důležitější. Ale když to všechno dopadne tak, jak by mělo, a díky tomuto gólu by se nám podařilo vyhrát okresní přebor a postoupit do I. B třídy, tak ho budu určitě řadit mezi ty nejdůležitější.

V letošním roce se střelecky prosazujete a máte na svém kontě již dvacet branek…
Ano, je pravda, že na svém kontě mám už dvacet gólů, ale doufám, že to ještě není konečné číslo v této sezoně. Snad ještě nějaký přidám a pomohu tím svému týmu k postupu.

Jaká atmosféra byla v domácí kabině po první půli, kdy jste prohrávali 0:1?
Po prvním poločase v kabině moc dobrá nálada nebyla. Celý tým si totiž uvědomoval, o co nám v tomto zápase jde. Všichni jsme však věřili, že s výsledkem ještě můžeme něco udělat. Řekli jsme si, co bychom měli pozměnit ve druhé půli a co by mělo platit na hosty, abychom překonali jejich obranu.

Co se dělo po utkání na hřišti a  v kabině?
Se závěrečným hvizdem vypukla obrovská euforie. Poděkovali jsme fanouškům za jejich důvěru a zakřičeli jsme si vítězné pokřiky. Poté se v místní hospůdce slavilo a popíjelo. Ale ty hlavní oslavy, doufám, teprve přijdou.

Přibližte vaši kariéru.
Moje kariéra začala v pěti letech v RMSK Cidlina, kde jsem prošel všechny kategorie od přípravky až do dorostu. Poté jsem v sezoně 2006/07 odešel na hostování do Nepolis a v sezoně 2007/08 jsem se vrátil do Nového Bydžova, se kterým jsem postoupil do divize. Následně jsem byl na hostování v Hlušicích a pak následoval přestup do Nepolis, kde působím nyní.

Jaké jsou vaše fotbalové cíle?
Momentálně je můj cíl vyhrát s Nepolisy okresní přebor a postoupit do I. B třídy, což by bylo poprvé v historii, co by se to tomuto klubu povedlo.

Kam byste čtenáře pozval
na fotbal o víkendu?
Všechny fanoušky bych pozval v sobotu do Probluze, kam přijedeme jako lídr tabulky. Při nějaké té případné pomoci od Stěžer, které hrají v Myštěvsi, bychom se již mohli radovat z historického postupu a vítězství v okresním přeboru.

Lubomír Douděra