Byl to jeho pátý prvoligový start. Předešlé čtyři si gólman JAN HANUŠ (nar. 28. dubna 1988) připsal vloni na podzim při působení v pražské Slavii. Popáté už hájil branku Hradce Králové. Po nedělním utkání v Brně jej musely provázet pouze příjemné pocity. „Votroci“ zvítězili 2:1 a Hanuš zlikvidoval pokutový kop.

Na premiéru v hradeckém dresu určitě budete vzpomínat jen v nejlepším. Z Brna jste přivezli tři body a ke všemu jste chytil Dostálkovi penaltu…
Jsou to zlaté body. I proto, že jsme do zápasu moc dobře nevstoupili. Brno nás prvních dvacet minut přehrávalo a my mohli být rádi, že jsme neprohrávali o více než jeden gól. Poté, co se nám povedlo vyrovnat, jsme se uklidnili, naše hra se zvedla. Zlepšený výkon jsme korunovali druhou brankou, jenže pak na nás byla odpískaná penalta. Tu domácí naštěstí neproměnili. Všichni jsme to odmakali, chtěli jsme uspět, a to se povedlo. Jsme spokojeni.

Podepsal se na opatrném vstupu fakt, že se vám v předešlých utkáních výsledkově tolik nedařilo?
To nevím. Každopádně jsme zbytečně ztráceli míče a soupeř si vytvořil tlak. Vstřelený gól nás však pořádně nastartoval.

Kdy jste se vůbec dozvěděl, že půjdete do branky?
Trenér mi to oznámil na středečním tréninku, takže jsem se mohl pořádně připravit.

Měl jste před svou premiérou trému?
Možná jsem mohl na začátku působit jistěji, ale po dvaceti minutách to ze mě spadlo.

Přesto jste inkasoval už v 10. minutě. Dala se střela Rýdela chytat?
Byl přede mnou chumel hráčů, míč jsem viděl na poslední chvíli. Ke všemu byl ještě tečovaný. Pro brankáře nic příjemného. Je ale pravda, že se mi ihned vybavila moje ligová premiéra v dresu Slavie, kdy jsem míč po dvanácti minutách tahal ze sítě hned dvakrát. Říkal jsem si, že už další gól nesmím dostat, jinak by bylo po zápase. Z tohoto pohledu mě těší, že jsme to nakonec zvládli.

I díky vám, protože jste v 65. minutě lapil Dostálkovi pokutový kop. Věřil jste si?
Všichni si myslíme, že to bylo přísné. Naštěstí jsem vystihl stranu a nataženou rukou míč vyrazil. Hlavně jsem chtěl vydržet stát co nejdéle, abych mu předčasným pohybem neumožnil zamířit do opačného místa. Povedlo se.Vždycky je to hlavně o štěstí, já ho zaplaťpánbůh měl.

Zamával s Brnem tento bezesporu klíčový moment?
Kdyby to Dostálek dal, nakoplo by je to. O tom nepochybuji. Takhle jsme těsný náskok hlídali snadněji.

V Brně se Hradci povedlo zvítězit po více než deseti letech. Byl to asi nejlepší dárek fanouškům i trenéruVáclavu Kotalovi, který v sobotu oslavil 58. narozeniny. Jak to v kabině vypadalo po utkání?
Všichni jsme byli strašně šťastní. To je jasné. Situace před utkáním nebyla jednoduchá. V tabulce to je pořádně našlapané. Po reprezentační přestávce potřebujeme výhru potvrdit doma s Mladou Boleslaví.

Před tím absolvujete baráž o postup na mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Bude
těžké přejít přes Řecko?
Na každý sraz se moc těším. Věřím, že baráž zvládneme a postoupíme. V silách týmu to rozhodně je.