Jasně, sportovcům není nic svaté. Proto nemohl Marek Krátký čekat, že spoluhráči přejdou jeho třígólové představení proti Frýdku-Místku bez řečí.

„Říkali mi, že jsem znehodnotil hattrick,“ směje se čtyřiadvacetiletý záložník, jenž se v poslední době prosadil do hradecké základní sestavy a vystoupení proti Frýdku bylo jeho vrcholným kouskem.

Kdo si z vás nejvíce utahoval?
Asi Honza Pázler, náš střelec. Prý jsem znehodnotil hattrick. Hodně jsem dostával od Filipa Zorvana. Jirka Janoušek mi hned po zápase řekl, že jsem Hattrick Hero – a taky, že už to muže dát každej.

Vy jste si za třetím gólem docela šel, že?
Už po prvním poločase, kdy jsem dal dva góly, jsem na hattrick myslel. Asi v 75. minutě šel Adam Vlkanova do vápna, oni ho trochu podsekli. To jsem si říkal, že bych si penaltu vzal. Byla by škoda to nevyužít.

Nakonec jste třetí gól dal a potvrdil formu. Změnil jste něco v poslední době?
Nějakou radikální změnu, například v trénování, jsem neudělal. Ale je pravda, že se už od zimy cítím líp. Vím, že jsem měl v Hradci takové vlny, myslel jsem na to. Ale teď věřím, že jsem dostal šanci a už ji nepustím. Pak uvidíme co bude v létě.

Končí vám smlouva?
Ano, mělo by se to řešit v příštím týdnu. Já z Hradce neutíkám, líbí se mi tady, ale moje priorita je, abych hrál. Uvidíme, jestli se mnou vedení bude počítat.

Nechtěl jste odejít v době, kdy jste nehrál?
Když tady byl trenér Pilný, tak jsem to tak necítil. Později mi to hlavou proběhlo, ale pořád jsem věřil, že mám na to hrát za Hradec.

Každopádně jste změnil post. Do Hradce jste přišel jako krajní obránce, nyní hrajete v záloze. Co vám sedí víc?
Bogas Pilný mě přitáhl jako beka, za trenéra Havlíčka jsem záložník. Ale já jsem začínal jako útočník. Až pan trenér Hřebík ze měl udělal v reprezentační osmnáctce obránce. Ale většinu ligových startů za Teplice jsem absolvovalv záloze. Záleží, jak mi sedne hra týmu. Teď jsme spíš brejkové mužstvo, a tak se dostanu k zakončení spíš ze zálohy. Kdybychom tvořili, tak bych měl jako krajní bek hodně centrů.

Prošel jste všemi mládežnickými reprezentacemi a dokonce máte za sebou angažmá ve Spartě. Jak se to tehdy seběhlo?
Na jaro 2014 jsem měl jít z Teplic na hostování do druholigového Ústí nad Labem. Dokonce jsem tam začal přípravu. Pak se mi ozval pan Hřebík, který byl manažerem Sparty.

Proč jste se v ní neprosadil?
Sparta byla jinde než je teď. Vyhrávala všechno, na co sáhla, v té sezoně získala triple (zvítězila v lize, domácím poháru i Superpoháru - pozn. red.). Na mých místech hráli Pavel Kadeřábek a Bořek Dočkal. Nebyla možnost se dostat do sestavy. Měl jsem za cíl vykopat si přestup do Sparty a v létě třeba odejít na hostování. Jenže byl to jeden z mých nejhorších půlroků, ani v béčku jsem nehrál dobře.

Nebyl odchod do Sparty chyba?
Zpětně možná ano, možná by mi pomohlo, kdybych hrál ve dvaceti stabilně druhou ligu. Ale zase jsem poznal, jak to chodí v největším klubu u nás. Je to jiný svět. Já jsem fakt nepředváděl nic velkého. Jeden zápas za béčko se mi povedl, pak jsem byl zase průměrný. Sparta neměla důvod mě z Teplic vykoupit.

Zdá se, že k sobě dokážete být kritický. Je to tak?
Když se bavíme o Spartě nebo o době, kdy se mi nedařilo, tak to zase není tak složité. Koukám na sebe reálnýma očima. Ale když budu hodnotit poseldní zápas s Frýdkem-Místkem, tak takhle kritický asi nebudu. (směje se)

Dva hattricky za týden? I v jednom duelu  
Dva hattricky za šest dnů. Pořádnou nálož připravili fanouškům fotbalisté Hradce v minulém týdnu. V úterý zdolali ve druhé lize Olympii 4:1, na čemž se zásadně podílel kanonýr Jan Pázler. V neděli se proti Frýdku-Místku třikrát prosadil nečekaný střelec Marek Krátký.

Ale pozor, Votroci už zažili i plodnější chvíle. Jak upozornil web fchk.cz, v historii se jim povedlo nastřílet dva hattricky dokonce v jednom utkání.

Stalo se v listopadu 1984, tehdy porazili ve 13. kole I. Národní fotbalové ligy (druhá nejvyšší soutěž) Spartak Ústí nad Labem jasně 10:2.

Třikrát se trefili Pavel Černý a Jindřich Doubek. „Jako hra kočky s myší,“ zněl titulek v regionálním deníku Pochodeň, předcůdci dnešního Deníku.