Na jeho první zápas na lavičce prvoligového týmu dorazila z jeho bydliště řada lidí. „Dokonce i rodina, i když nesouhlasila s tím, že budu trenérem," usmál se kouč po výhře 2:1 na Slováckem.

Byl jste nervózní z ligové premiéry?
Ne, já tenhle stadion dobře znám, takže to bylo v pohodě. Nejhůř mi bylo po obědě před zápasem, kdy jsem si šel lehnout.

Opravdu jste byl klidný?
No, trochu jsem byl nevrlý, když se kupily dotazy na to, jestli opravdu dám do sestavy osmnáctiletého Frantu Čecha.

Jaké byly?
Jestli jsem se nezbláznil. (směje se) Ale byla tam hlavně starost o toho kluka. Ne, že by to nezvládl, ale abychom ho nezničili.

Co bylo nejsložitější?
O jedenáctce jsem měl více méně jasno po dvou třech trénincích. Daleko těžší bylo říct sedmi lidem, že se nevejdou do nominace. Ale nedalo se nic dělat. Mě tady kdysi vyřadil z kádru trenér Pálka a taky jsem ho nemiloval. Jenže pak se vyhrál pohár, takže to udělal dobře.

Prý jste přitrvrdil režim.
Kluci mají být o patnáct minut dřív v kabině a o patnáct minut později budou odcházet.

Co ještě?
Karel Podhajský chystá soustředění před zápasem, tak jsem mu některé věci rozboural. Něco se muselo změnit, a to není nic proti bývalým trenérům.

To se týká i sestavy.
Ottmar, Čech, Janoušek, Schwarz, Plašil, Pázler jsou kluci odtud. Vsadili jsme na kluky z regionu.

Hodnocení hráčů FC Hradec po výhře nad Slováckem (2:1)

Radim Ottmar - 5: Neměl tolik práce jako proti Teplicím. Při gólu ho zaskočila teč spoluhráče.

Marek Plašil - 5: Nejdůležitější chvíli prožil v 50. minutě, kdy nahrál na vítěznou branku Hradce.

František Čech - 7: Nezalekl se velké premiéry, nechyboval. Jen nechtíc tečoval míč při gólu soupeře.

Martin Nosek - 7: Hrál výborně, bohužel se těsně po začátku druhého poločasu zranil a byl střídán.

Jan Mudra - 5: Stejně jako ostatní hráči v defenzivě byl pod tlakem, dopředu se prakticky nedostal.

Jiří Janoušek - 5: Bojovnost a vytrvalost, to jsou jeho přednosti. Zase pomohl černou prací.

Ladislav Martan - 5: Vybojoval penaltu, to byl velký příspěvek. Měl by více pomáhat Plašilovi za sebou.

Petr Schwarz - 6: Makal jak o život, napadal, dřel. Odehrál jednoznačně nejlepší jarní zápas.

Milan Černý - 6: Nejvýraznější ze záložníků. Přesto i on se soustředil hlavně na bránění.

Daniel Trubač - 4: Ani on nebyl líný na krok. Dopředu však nebyl znát, už hrál na jaře líp.

Jan Pázler - 8: Dva góly. To je vizitka hrdiny zápasu. O hattrick ho připravil gólman Daněk ve druhé půli.

STŘÍDALI: Jiří Bederka: 6 (jako střídající zvládl šéfovat obraně). Libor Žondra: 5 (pomohl urostlou figurou, šel vyrovnat výškový deficit). Pavel Černý nehodnocen.

STUPNICE: 10 – nejlepší, 1 – nejhorší.