S ohledem na pokračující omezení spojená s nařízením vlády nebyl areál k dispozici celý, přesto si tu pohybu chtiví občané řadu zálib našli. K dispozici byly tenisové kurty, minigolf, dětské hřiště (zatím tedy bez obří trampolíny) a v provozu byla i nová cyklostezka z areálu směrem na Úpici.

„Otevřeli jsme i okénko v prodejním stánku, což se týká i dalších dnů. Jen prosíme příchozí, aby dodržovali veškerá vládní nařízení. Náš areál je dostatečně velký, že ani s rozestupy tu není problém. Zastavte se, moc se na vás těšíme,“ vzkázal návštěvníkům Miloslav Tohola z TJ Sokol Havlovice.

Tradiční soutěž, místní Havlovická liga v malém fotbale, se sice podle plánovaných termínů nehraje, na základě rozvolňování nařízení vlády se však zdá, že bude možné ji zahájit 8. června.

Předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.
LFA schválila ligový restart. Potřeba je souhlas klubů

„Zatím platí limit padesáti lidí, což je na naší ligu v pohodě. V případě, že má kdokoliv zájem o účast v naší lize, ozvěte se mi co nejdříve. Třeba začneme i rychleji,“ doplnil k tématu ryze fotbalovému Tohola.

Co se týče tradičního a napříč celou republikou populárního turnaje HAPO, ten má letos plánovaný termín 20. června. Tedy pouze jeden hrací den.

„Vzhledem k omezené kapacitě máme už jen šest volných míst. Dozvěděli jsme se, že letos nebude tradiční Hunťák cup ani turnaj v Jaroměři. Pokud tedy místní borci z podkrkonošského regionu ještě nezapomněli kopat do míče, mají ještě možnost se přihlásit k nám,“ pozval Miloslav Tohola milovníky malých fotbalových turnajů.

Je možné, že termín 43. ročníku HAPO se ještě posune. Do konce měsíce května by měli být organizátoři chytřejší. V okolí jsou známy ještě dva turnajové termíny. V sobotu 27. června se má konat Libotov cup, o dva týdny později (11. 7.) pak Dubina cup v Bílé Třemešné.

Jiří Kateřiňák.
V noze to pořád je, ale musím se mírnit, říká Kateřiňák

Plánované letní turnaje v Podkrkonoší

  • 20. 6. HAPO (Havlovice)
  • 27. 6. Libotov cup (Libotov)
  • 11. 7. Dubina cup (Bílá Třemešná)
    (termíny případných dalších turnajů hlaste na e-mail tomas.otradovsky@denik.cz)