Měřením sil s prvoligovými soupeři završí první týden letní přípravy fotbalisté Hradce Králové. Dnes v pravé poledne se na turnaji O Pohár starosty města Benátek nad Jizerou utkají s Teplicemi. Druhou dvojici tvoří Mladá Boleslav a Prešov, který se letos vrátil do nejvyšší slovenské soutěže. Tento duel  začne o dvě hodiny dříve. Odpoledne se pak vítězové utkají o prvenství a poražení o třetí místo.

Program turnaje Benátky nad Jizerou
Sobota 25. června
Semifinále, 10.00: Mladá Boleslav – Prešov, 12.00: Teplice – Hradec Králové.
O umístění, 15.00: o 3. místo
17.00: finále

Zahrají si všichni

Hradečtí trenéři dají v zápasech prostor více hráčům. „Turnaj odehrajeme se dvěma jedenáctkami, tak aby každý měl devadesátiminutové zatížení. Tím završíme první přípravný týden," uvedl kouč Bohuslav Pilný.

„Votroci" začali přípravu na prvoligovou sezonu v pondělí. Po dnech dovolené se rovnou pustili do tvrdého tréninku. „Bylo to převážně o vytrvalosti, o síle a absolvovali jsme i herní tréninky do kondice," řekl 
k náplni Pilný.

V týmu se objevila hned čtveřice nových tváří. Zatímco obránce Jan Mudra a urostlý útočník Libor Žondra ze Znojma už patří Hradci, moldavský bek Julian Erhan a záložník Milan Černý z pražské Slavie jsou pod „lízátky" zatím na zkoušku. 
O svém přínosu pro mužstvo musejí trenéry teprve přesvědčit. První šanci budou mít dnes v Benátkách.

Kouč Pilný posily vítá, přesto touží ještě po další. „Rádi bychom přivedli hráče, který je schopný hrát 
v útoku 
i v záloze," přeje si.

Do přípravy zatím nezasáhl obránce Marek Krátký, který si 
v posledním utkání v Ústí nad Labem poranil koleno, zdravotní problémy trápí 
i Ondřeje Krajáka. Záložník Daniel Trubač a brankář Jan Stejskal zase dostali delší dovolenou, jelikož se s reprezentační devatenáctkou  zúčastnili turnaje v Číně.