Středočeši budou brát souboj jako jednu z fatálních chvil, možnost vrátit se do boje o záchranu. Na Hradec, který je nyní na prvním nesestupovém místě (je čtrnáctý), totiž ztrácejí osm bodů. V neděli prohráli i v Liberci, jenž si tak ve válce o udržení pomohl. „Utkání jsme nesehráli vůbec dobře. Myslím si, že to byl náš nejhorší výkon v sezoně. Je to pro nás určitě zklamání, protože jsme to utkání nezvládli tak, jak jsme se na něj připravovali. Teď už budou pro nás klíčová všechna utkání," řekl na tiskové konferenci kouč Kamil Tobiáš.

Zraněná opora. Bude brzy zpět?

Hradec Králové - Na noze ortézu, v rukou berle. Tomáš Holeš, obránce, který odkopal na podzim za Hradec kompletní počet minut, je po operaci. Ale při zápase s Mladou Boleslaví, kdy se stavil za spoluhráči v kabině, hlásil: „Za týden sundám ortézu a pomalu se začnu vracet na hřiště. Těším se!"

Nejslabší střelci v historii, ale návštěva na Slavii byla nejvyšší od dubna 2014

Praha - První fotbalová liga nabídla v 19. kole pouhých sedm gólů v osmi zápasech, což je nejméně v historii. Na druhou stranu přišlo na Slavii, na duel s Plzní, 19084 diváků. Jde o nejvyšší ligovou návštěvu od dubna 2014.

Ale zpět ke střelcům. Dosavadním minimem v jednom kole bylo devět branek. To se stalo třikrát, naposledy v sezoně 2009/10. Z dosavadních 709 kol samostatné české ligy se jen sedmkrát přihodilo, že by nepadlo více než deset branek, z toho dvakrát během posledních tří týdnů.

Hned deset ze šestnácti týmů se v tomto kole nedokázalo gólově prosadit. Výsledkem byly tři bezbrankové remízy a čtyři těsné výhry 1:0. Pouze v duelu Liberce s Příbramí padly tři branky.

Celkově se v úvodu jara týmům střelecky nedaří. Už v prvním jarním kole padlo jen deset branek. Slovácko, Zlín a Bohemians Praha 1905 jsou na jaře stále bez vstřeleného gólu, mistrovská Plzeň se trefila jen jednou.