Svitavy – Nový Bydžov 2:2

Martin Pulpit, trenér TJ Svitavy: „Utkání jsme měli vyhrát tak 5:0. Měli jsme vysoké procento držení míče a vypracovali jsme si také dostatek brankových příležitostí. Bohužel fotbalová hloupost a fatální chyba brankáře Ehrenbergera nás připravily o vítězství. Hosté ani nevěděli, jak k remíze přišli. Je to k zamyšlení, protože těch chyb je v jeho případě už poměrně dost, a budeme o tom jistě mluvit."

Miroslav Chalupa, trenér RMSK Cidlina Nový Bydžov: „Po bezbrankovém poločase jsme nezachytili nástup do druhých pětačtyřiceti minut a umožnili domácím vytvořit si dvoubrankové vedení. Do utkání nás vrátila premiérová divizní branka Jirky Dítěho a po hrubé chybě domácího brankaře Honza Věchet vyrovnal. Tentýž hráč v poslední minutě ještě trefil konstrukci domácí branky. Mužstvu bych chtěl poděkovat za to, že nesložilo zbraně, bojovalo a odměnou mu je zisk cenného bodu zvenku. Na závěr bych chtěl vyzvednout korektní výkon trojice sudích."

Náchod – Ústí n. O. 0:3

Jiří Kuneš, trenér FK Náchod: „Opět jsme se nevyhnuli desetiminutovému výpadku, ve kterém soupeř rozhodl třemi brankami o svém vítězství. Nám nyní nezbývá  než se oklepat a soustředit se na další utkání, které hrajeme opět doma."

Jan Navrátil, trenér Jiskry Ústí nad Orlicí: „Celý tým bych chtěl s radostí pochválit. Téměř všichni podali nadprůměrný výkon a jako tým jsme hráli velmi dobře. Vytvořili jsme si dostatek šancí, z nichž jsme dali tři góly,  což je skvělé. V obranné fázi jsme si vedli dobře a vysokým napadáním dělali domácím problémy, z čehož se rodily naše  zisky míčů."

Holice – Letohrad 0:5

Jiří Tesař, trenér SK Holice: „Soupeř nám ukázal, jak se má hrát. Držení míče, technika, důraz, rychlé posuny a přechody, skvělá výměna míst, prostě u všeho bylo vidět, že Letohrad je o třídu někde jinde. Párkrát jsme také ohrozili branku soupeře, ale produktivita zůstala na nule. Soupeř nás přehrál a bez velkých problémů zaslouženě vyhrál. I přes snahu stále moc kazíme. To na divizi nestačí."

Jaroslav Veselý, trenér FK OEZ Letohrad: „Zápas jsme měli pod kontrolou. Jako pozitiva vidím, že jsme vstřelili pět branek, vytvořili si další brankové příležitosti a že jsme zápas uhráli s nulou. Při vší úctě k soupeři to však byly povinné body. Teď nás čekají mnohem kvalitnější mužstva, která by naše nedůslednosti v obranné činnosti, které jsem v tomto zápase viděl, určitě potrestala. Musíme v týdnu přeřadit na mnohem vyšší level."

Dvůr Králové – Kutná Hora 1:1

Ladislav Doseděl, trenér TJ Dvůr Králové: „Přijel k nám zatím nejlepší soupeř a možná právě jeho síla nás donutila předvést lepší výkon. Bohužel jsme se ale po celý zápas potýkali se střeleckou neschopností. Je velká škoda, že jsme neproměnili spoustu šancí, protože na vítězství bylo. Mrzí nás, že jsme už čtyři kola nevyhráli, věřím však, že body do konce podzimu ještě přijdou."

Lhota p. L. – Jirny 0:3

Josef Petera, trenér Sokola Lhota pod Libčany: ,,Přijela k nám ubrečená Viktorie Jirny, která nastoupila od začátku se čtrnácti, respektive patnácti hráči. Potom nemá cenu fotbal komentovat ani hodnotit. Dostali jsme gól po vymyšlené standardní situaci a další dva z jasných ofsajdů. To, že si exligový Jindráček se souhlasem rozhodčího dovolí bez skrupulí úmyslně zranit naše dva hráče, se bude dít vždy, když bude tento hráč vědět, že i kdyby na hřišti někoho zabil, nic se mu nestane. Jediným světlým momentem byl pro nás fakt, že ochranka hostů stála schoulená mlčky v rohu, neboť domácí security byla v přesile. Jícha (mecenáš SK Viktorie Jirny – pozn. red.) je pro mě bezduchý ubožák."

Pardubice B – Mšeno 0:0

Jaroslav Míchal, trenér FK Pardubice B: „S kvalitním soupeřem jsme sehráli kvalitní utkání. Většinu zápasu jsme měli herní převahu a byli více na míči. Jenže jsme neproměnili šance, ale na druhou stranu soupeře prakticky do ničeho nepustili. Naše mužstvo bojovalo o výhru až do poslední chvíle, za to musím hráče pochválit. Bohužel jsme však v domácím prostředí opět ztratili body."

Semily – Nová Paka 3:1

Josef Hloušek, trenér 1. FK Nová Paka: „Pro mě byl výkon našeho mužstva naprosto nepochopitelný. V prvním zápase pravdy jsme totálně propadli. Hráče jsem v týdnu upozorňoval, že nás čekají Semily, Lhota pod Libčany, a Holice a jako by mě vůbec nevnímali. O poločase jsem jim ještě důrazně připomínal chyby, po zápase jsem kritikou nešetřil a v týdnu se k tomu ještě vrátím. To, co předvedli, byla hanba, totálně jsme propadli. Za mužstvem přijelo i dost diváků, chtěl bych se jim touto cestou omluvit, že se na to museli dívat."

Hvězdy kola ČFL a divize C

1. Miroslav Knápek (Ústí n. O.): Ústecký útočník v Náchodě ukázal, že je platný nejen v zakončení, ale i v mezihře. První ústeckou trefu zařídil pro Felcmana povedenou střelou, pod další dvě se už podepsal sám.

2. Jiří Štěpán (Letohrad): Dvacetiletý záložník jistil dvoubrankový náskok v Holicích.  Poprvé se trefil do odkryté brány po přihrávce Kabourka, podruhé hlavou po centru.

3. Ondřej Bíro (Letohrad): Dal Holicím dva góly, které letohradského favorita uklidnily. Připsat si mohl dokonce hattrick, to by však musel proměnit samostatný únik nebo v závěru proměnit pokutový kop.

Vítěz

Fotbalisté Ústí nad Orlicí: Svěřenci Jana Navrátila začínají ve druhé třetině soutěže šlapat jako hodinky. Před týdnem vyřídili poslední Holice a nyní si smlsli na sousedovi v tabulce, Náchodu. Domácím nedali svým aktivním pojetím hry ve všech řadách žádnou šanci a zaslouženě vyhráli 3:0.

Smolař

Fotbalisté Svitav: V minulém kole si vybrali střeleckou smůlu ve Mšeně. Nyní vedli nad Novým Bydžovem už 2:0, přesto zápas do vítězného konce nedotáhli. Hosté vytěžili z minima maximum, zatímco Svitavští další šance zahodili.

Střelci

ČFL: 1. R. Holub (Chrudim) 6 branek; 2. – 3. Dvořák (Převýšov), Vácha (Chrudim) oba 3.

DIVIZE C: 1. Svoboda (Svitavy) 9 branek; 2. – 4. Kilevník (Dvůr Králové), Hubička (Náchod), Knápek (Ústí n. O.) všichni 6; 5. Ročín (Lhota p. L.) 5.
Pozn.: Pouze hráči východočeských týmů.

Střípky z uplynulého fotbalového víkendu

Střídající hráči Bydžova srovnali

Svitavy – Fotbalisté Nového Bydžova se ve Svitavách pomalu loučili s nadějemi na bodový zisk. Jak by také ne, za stavu 2:0 pro domácí v 73. minutě. Ale pak se najednou sám před Ehrenbergerem objevil střídající Dítě a vstřelil kontaktní gól. Hosté vycítili šanci, naopak Svitavští viditelně znervózněli a výsledkem byla situace v 87. minutě, kdy si domácí brankář ve snaze zpracovat „malou domů" šlápl na balon a daroval tím dalšímu střídajícímu hráči Bydžova Věchetovi pohodlné vyrovnání. A hosté nakonec málem vyhráli: po přímém kopu do tyče je od toho dělily centimetry.

Pod Hankovým domem si diváci přišli na své

Dvůr Králové – Bitva dvou mužstev z horní poloviny tabulky měla přinést kvalitní fotbal. A očekávaní souboj Dvora s Kutnou Horou naplnil. Po celých 90 minut sledovali diváci atraktivní podívanou, které nechyběla řada šancí na obou stranách. Oba celky se dočkaly své gólové radosti, víc než jednu ale brankáři Švejdar se Šimonem nedovolili. Kdyby měl každý zápas divizní skupiny C takhle bavit publikum, vysoké návštěvy by nebyly pouze na některých stadionech. Lze si proto jen přát: jen houšť a větší kapky!

Letohradská záloha jako akušroubovák

Pardubice – Kdyby nedali letohradští halvové na hřišti posledního celku gól, utkání by skončilo 0:0. Ano, všech pět „fíků" do holické sítě nasázeli záložníci. Letohradská středová řada fungovala jako akušroubovák. Holice rozmontovala do posledního šroubku. Dvě branky Bíra i Štěpána a jedna Macka byly výživnou nadstavbou výkonu běhavé formace. Namlsané trio doplnil ještě Kříž. Ukázkou pohotovosti byla pětivteřinová akce: Volšík vykopl míč, Štěpán ho z první poslal za obranu a Bíro lobem přehodil vybíhajícího Švába.