Fotbalisté Slovácka remizovali ve 12. kole první ligy s Hradcem Králové 1:1. Ve druhém poločase mělo Slovácko drtivou převahu, střelecky se ale neprosadilo. Vedoucí branku Slovácka vstřelil ve 31. minutě Trousil, vyrovnávací gól Hradce vstřelil obránce Hochmeister.Vytrvalý déšť sice hodně podmáčel terén, rozhodčí Jech ale po obhlídce těsně před zápasem rozehnal úvahy o případném odložení utkání. Trávník byl však kluzký, podmínky navíc ještě ztěžoval i silný vítr. Navzdory nepřízni počasí dostalo utkání spád. Už po čtyřech minutách mohlo Slovácko otevřít skóre utkání. Hlúpik chytře prostrčil míč mezi hradeckými zadáky a nabíhající Valenta si neporadil s brankářem Koubkem.

Hradec se nezatáhl do obrany, spoléhal rovněž na ofenzivní pojetí. Do bezprostřední blízkosti soupeřovy branky se nedostal a hrozil hlavně střelami z větší vzdálenosti. Hned první pokus Šislera ze dvaceti metrů také prověřil brankáře Melichárka.

Slovácko kontrovalo sérií rohových kopů a po Volešákově exekuci ve 31. minutě také vstřelilo první branku. Zcela volný Trousil využil zaváhání hostující obrany a zblízka namířil míč do branky. Náskok Jihomoravanů mohl zvýšit Valenta, který si ale opět neporadil ve vyložené šanci s brankářem Koubkem.

Hned po změně stran se podařilo hostům vyrovnat. Zadáci Slovácka sice ještě stačili odvrátit trestný kop, ale z následného centru se prosadil neobsazený obránce Hochmeister. A odvrátil tak hrozbu, že Hradec venku potřetí za sebou prohraje 0:1.

Velká část druhého poločasu se pak odehrávala pod taktovkou iniciativnějšího Slovácka, které dostalo soupeře pod velký tlak. Hradečtí zadáci stačili často jen odkopávat míče, po hodině hry zahodil už třetí šanci v zápase Valenta, který hlavičkoval těsně vedle tyče.

Vzápětí se nepodařilo skórovat Doškovi, do jehož hlavičky skočil obětavě Šisler. Hradec se zmohl jen na několik protiútoků, ve kterých mu chyběla přesnost v zakončení. V nervózním závěru se už Hradci podařilo udržet remízu. Slovácko tak prodloužilo své ofenzivní trápení s Hradcem, kterému v předchozích třech zápasech vstřelilo jediný gól.

Slovácko – Hradec Králové 1:1 (1:0)

Fakta - branky: 31. Trousil – 47. Hochmeister. Rozhodčí: Jech – Peřina, Urban. ŽK: 2:1 (Valenta, Kuncl – Pávek). Diváci: 3876.
1. FC Slovácko: Melichárek – Kuncl, Trousil, Mezlík, Reinberk – Hlúpik, Daníček, Valenta, Volešák – Došek, Kovář (88. Hofmann). Trenér: Habanec.
FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Jánošík, Hochmeister, Poděbradský – Halilovič (46. Pávek), Šisler, Harba, Štěpán (82. Zelený) – Dvořák, Uškovič (86. Strnad). Trenér: Plíšek.