Poblíž brankové čáry šel Tomáš Holeš do souboje s mladoboleslavským Přikrylem. Domácí borec se ukopl a míč daleko od hradeckého beka proletěl do zázemí. Rozhodčí však k překvapení všech ukázal na rohový praporek. Holeš se rozčiloval, žádal Přikryla, aby se přiznal. Nedočkal se. A Hradec z následného rohu dostal první branku…

„Říkal jsem mu (Přikrylovi), ať se přizná, protože to byla úplně jasná situace. On se nepřiznal a my jsme z toho dostali gól," žralo po porážce 0:2 oporu „votroků".

Jak jste viděl souboj s Přikrylem?
Z mého pohledu to byl stoprocentní odkop od brány. Přikryl se ukopl levačkou a šlo to do autu.

I z tribuny to vypadalo jako jasná záležitost.
Vůbec, ale vůbec mě netrefil. Letělo to ode mě pořádný kus. Přímo do autu. Absolutně nechápu, co to rozhodčí dělal.

S Přikrylem jste dost emotivně komunikoval. Hádám, že jste mu říkal, ať se přizná…
Ano, říkal jsem mu, ať se k tomu přizná, protože to byla úplně jasná situace. On se nepřiznal a my jsme z toho paradoxně dostali gól.

Mrzí vás, jak se Přikryl zachoval?
To se ve fotbale stává. (povzdechne si) Někdo se přizná, někdo ne. Spíš mě mrzí, že jsme si nepohlídali následný rohový kop. Místo toho, abychom měli balon my a mohli v klidu rozehrát, tak musíme bránit vymyšlenou standardní situaci. 
A dostaneme první gól.

Jak moc rychlá inkasovaná branka ovlivnila utkání?
Samozřejmě, že ovlivnila. Vždycky je nepříjemné dostat hned zkraje branku, obzvlášť proti tak kvalitnímu soupeři. Oni to pak mohli mnohem víc zavřít a chodit do brejkových situací.

Přesto jste v prvním poločase měli čtyři velmi dobré možnosti. Směrem dopředu jste odehráli nejlepší zápas v ročníku. Souhlasíte?
Myslím si, že jo. Vypracovali jsme si dost zajímavých možností, z kterých jsme mohli vstřelit gól. Nic jsme ale neproměnili.

Čím to je? O kvalitě? O nezkušenosti?
Určitě jsou v tom obě tyhle věci. Spousta našich kluků v lize začíná. Šance jsme měli, ale z trávníku jsme odešli s nulou.

Začátek druhého poločasu vás zastihl v nedbalkách. Mladá Boleslav měla možností ke vstřelení pojišťovacího gólu, což se jí zásluhou Magerova precizně provedeného přímého kopu povedlo. Co se s vámi stalo?
Oni na nás vlétli, my jsme zase ztráceli každý balon a dost se to k nám hrnulo. Nakonec to vyústilo v tu standardku a v druhý gól.

Před dvěma lety jste v Mladé Boleslavi také prohrávali 0:2 a ještě jste zápas dovedli 
k remíze. Vzpomněl jste si?
Ano. Myslím, že se nám to mohlo povést i v pátek. Chlebas (Chleboun) měl na hlavě tutový gól… Bohužel se nám výsledek nepodařilo zkorigovat, natož srovnat.

Po pěti kolech máte dvě výhry. Co vás zatím nejvíce trápí?
Nemáme moc dobrý přechod do útoku. Hodně balonů se nám vrací, soupeř chodí do otevřené obrany 
a nás to stojí strašně sil.