Modrý mimo jiné získal dres podepsaný prvoligovými fotbalisty FC Hradec Králové, který mu symbolicky předalTomáš Holeš. Záložník „votroků" a člen reprezentační jednadvacítky také stihl Deníku odpovědět na několik otázek směřujících především k nedělnímu duelu Gambrinus ligy s pražskou Slavií, jenž se hraje od 17 hodin.

Jak probíhá příprava důležitý duel?
Příprava na Slavii probíhá stejně jako na každý jiný tým. Snažíme se co nejlépe připravit, a to jak po fotbalové, tak i po psychické stránce. Chceme zápas zvládnout, potřebujeme to.

Berete jedině vítězství, nebo byste za určitých okolností přijali i remízu?
Musíme brát každý bod, ale tři body jsou víc, posunuly by nás zase výš. Měli bychom pak klidnější zimu. Nejdůležitější bude neprohrát.

Dva zápasy jste nevstřelili gól. Neprojevuje se to na psychice i třeba při tréninku?
To ani ne. Nicméně je pravda, že se v koncovce trápíme. Dlouhodobě se zranil Pavel Dvořák, teď i Dušan Uškovič, takže v útoku to máme špatné. Musíme doufat, že nám to tam zase začne padat. Góly nám chybí.

V týdnu jste si zahrál přátelské utkání za reprezentační jednadvacítku (1:1 se Švédskem). Jak na vás zapůsobil nově složený výběr?
Všechny hráče sleduji v novinách, jak se jim daří. Nyní jsem je mohl poznat osobně, jsou to dobří kluci. Myslím, že se vytvoří skvělá parta. Zároveň také doufám, že dostanu další pozvánku a budu si moci s týmem znovu zahrát.

Zápas proti „sešívaným" navštíví i závodník rallye Kopecký

V neděli před utkáním „votroků" s pražskou Slavií se od 16 hodin uskuteční autogramiáda nejúspěšnějšího českého jezdce rallye Jana Kopeckého, jenž hájí barvy týmu Škoda Motorsport. Fanoušci se také budou moci vyfotit s jeho závodním speciálem. Samotný fotbalový duel začne o hodinu později.Jan Kopecký

„Pozvánku od hradeckého klubu jsem rád přijal. Jsem Východočech a votrokům fandím. Velmi dobře se znám s Markem Plašilem, takže se na Malšák těším," řekl Jan Kopecký.

Ten v loňském roce získal již popáté ocenění „Zlatý volant", které je udělováno nejlepšímu závodníkovi rallye v ČR. Také v letošním roce se mu daří, v seriálu MMČR v rallye nenašel přemožitele a po zásluze si připsal na konto další domácí titul. V průběžném pořadí seriálu IRC mu po polovině odjetých závodů patří druhé místo.

Kopecký v neděli zároveň zhlédne poprvé naživo prvoligové fotbalové utkání. „Doufám, že přinesu hradeckému týmu štěstí," dodal závěrem.

I vítěz čtenářské Tip ligy se chystá pod „lízátka"

Také čerstvý vítěz Tip ligyVáclav Modrý ze Sendražic se chystá navštívit nedělní duel „votroků" s pražskou Slavií. „Zápasy Hradce občas navštívím, fandím mu. Doufám, že se Slavií získá tři body. Pokud by vyšel naprázdno, byl by v tabulce pořádně namočený," má jasno Modrý.