Základní sestava fotbalového Hradce Králové bude ve druhé lize takřka k nepoznání. Tedy v porovnání s minulou sezonou. Na odchodu z týmu, jenž spadl z nejvyšší soutěže, je totiž také obránce Tomáš Holeš.

O služby bývalého reprezentanta do jednadvaceti let velmi výrazně usiluje prvoligový Jablonec. „Teď je to v řešení obou klubů, ale řekl bych, že je to na dobré cestě. Aspoň takové mám informace. Chci se posunout a hrát zase první ligu. V Hradci jsem už dlouho,“ pronesl sám fotbalista.

„Myslím, že to není tak žhavé,“ komentoval jednání šéf klubu Richard Jukl. „Musíme koukat také na sportovní stránku,“ doplnil.

Ano, pro Hradec by byl Holešův odchod velkou komplikací. Z týmu totiž už zmizeli záložníci Tomáš Malinský (Liberec) a Daniel Trubač (Slavia). Do Kazachstánu navíc odešel na hostování zkušený stoper Jakub Chleboun.

„Pro nás by to byla obrovská ztráta. Doteď jsem s odchody víceméně souhlasil, ale v tomhle případě se to ve mně pere. Ale chápu, že chce do ligy,“ glosoval trenér Karel Havlíček.

Jsou tu indicie, které nasvědčují spíše dotažení obchodu. Prvním je zájem samotného hráče. „Když má hráč ligové parametry, těžko ho udržíme. Naší největší ztrátou je sestup z ligy,“ měl jasno kouč.

Smlouva mu končí příští rok

Druhým, a velmi důležitým faktorem je, že Holešovi končí v Hradci příští rok smlouva. Letos by ho Hradec ještě zpeněžil, za dvanáct měsíců už ne.

„Podle mých informací ji nechce prodloužit. Nezbývá nám nic jiného, než ho pustit,“ tvrdil Havlíček.

Holeš tak kategorický není. Nestaví se do pozice, že by v žádném případě nepodepsal nový kontrakt.

„Ještě jsme se o tom nebavili,“ prozradil. „Může se stát, že tady dohraje smlouvu a pak bude zadarmo. Ale nemyslím si, že by si stavěl hlavu,“ prohlásil Jukl.