Hořice si jako první připnuly skalp Náchoda

Hradec Králové /KOMENTÁŘ/ - Šesté kolo fotbalového Votrok Krajského přeboru mužů přineslo první klopýtnutí Náchoda i dva debakly.

19.9.2017

Hořice - NáchodFoto: Josef Hlaváček

Pro první ztrátu bodů si Náchod zajel do Hořic, kde se domácím podařilo zkrotit nejlepší ofenzivu v soutěži a zároveň pokořit nejpevnější obranu.

Bodově se na vedoucí Náchod dotáhla Jaroměř, která však ještě čtvrt hodiny před koncem doma prohrávala s Libčany 1:2. Tři jaroměřské branky v závěru ale znamenaly obrat. „Dnes byl k vidění velmi ofenzivní fotbal, který přinášel šance na obou stranách. Zápas měl emotivní náboj a byl divácky atraktivní,“ je přesvědčen domácí kormidelník Miloš Exnar.

Na první tříbodové vítězství zatím marně čekají v Novém Městě nad Metují a v Novém Bydžově. Podstatně blíže ukončit tuto mizérii byl Bydžov, jenž v Jičíně podlehl domácím smolně 0:1. „Tato porážka se skousává velice těžce,“ cedil skrz zuby po utkání hostující trenér Petr Průcha.

Co ale mají říkat po sobotním výprasku v Novém Městě nad Metují? To mělo na rozdíl od Bydžova výhodu „domácího“ prostředí, přesto inkasovalo od Vysoké debakl 0:7.

Přestože Nové Město ani Nový Bydžov ještě za tři body nevyhrály, nejsou poslední. V suterénu tabulky se totiž krčí Vrchlabí, které živilo naději na tři body do 81. minuty. V závěrečné desetiminutovce ale Lázně Bělohrad dvakrát udeřily a domácím zbyly jen oči pro pláč.

Kuriózně dokráčel k výhře Červený Kostelec, který přicestoval na hřiště hradecké Slavie jen v jedenácti. Po zranění jednoho z hráčů navíc dohrával poločas v deseti. O pauze doplnil Kostelec své stavy o dorazivšího hráče a nakonec na Slavii zápas dvěma góly po změně stran otočil.

Souboj tabulkových sousedů mezi Chlumcem a Třebší sliboval napínavou podívanou. Ta ale vydržela jen chvíli, poté domácí dali tři góly do poločasu a ve druhé půli už si zápas užívali. V závěrečné čtvrt hodině navíc přidali další tři trefy, které udělaly ze zápasu jasnou záležitost.

Ta nakonec byla k vidění i v Kostelci nad Orlicí, který sice nepřehrál bezkrevný Rychnov rozdílem šesti branek, nicméně vítězství domácích v poměru 2:0 bylo zcela zasloužené.

Událost kola

Prohra favorita. Ještě na jaře divizní Náchod proplouval soutěží suverénně, a to až do víkendu, kdy poprvé klopýtl v Hořicích.

Zklamání kola

Ostudné debakly. Porážku 0:7 musejí překousnout v Novém Městě nad Metují, jen o gól méně vyfasovala o víkendu Třebeš.

Novým ředitelem muzea se stal Petr Grulich

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Krajský přebor: Červený Kostelec přemohl lídra. Kanonáda Jaroměře

Královéhradecko - Fotbalový krajský přebor na Královéhradecku pokračoval jedenáctým kolem.

Úspěšní i neúspěšní: Něco končí a něco nového začíná

Královéhradecko - Zatímco ANO získalo ve volbách pět mandátů, zbylé strany, které v hlasování rovněž uspěly, mohou do sněmovny poslat jen po jednom zástupci. Na mnohé známé tváře tak místo nezbylo. Štěstí naopak přálo některým dosud málo známým politikům.

Divize C: Výhru pardubické rezervy ukoval Kovář

Východní Čechy - Fotbalisté Kratonoh neudrželi poločasový dvoubrankový náskok. Po změně stran pražská Admira vyrovnala a šlo se do rozstřelu. V něm byl díky brankáři Mačímu, který lapil tři kopy, úspěšnější domácí tým.

Volby 2017: Kompletní výsledky z Královéhradecka

Hradecko - Kompletní výsledky parlamentních voleb ze všech měst a obcí Královéhradecka: