Podzimní sezona pro „votroky" skončila už před dvěma týdny. Hradečí fotbalisté si mohou užít necelý měsíc volna a přečkat zimu na 12. místě v tabulce ePojištění.cz ligy. Ani v těchto dnech však nezahálí a o svoji životosprávu se starají.

Krajní obránce Tomáš Holeš dbá na to, aby jeho jídelníček obsahoval zdravé a tělu prospěšné potraviny. S tím mu pomáhá nutriční poradce, s kterým fotbalista navázal spolupráci tuto sezonu. ,,Někdy samozřejmě zhřeším a třeba na den vypnu a něco si dopřeji," přiznává Holeš.

Volné chvíle v letních měsících trávil s přítelkyní na kolečkových bruslích nebo se věnoval cyklistice. V této době vymění kolo za snowboard a hřiště za sportovní halu, kde se bude věnovat lezení na umělé stěně, badmintonu nebo futsalu.

Neméně aktivní je také střední záložník Petr Schwarz, který si ve volných chvílích rád zahraje tenis či squas. Dokonce chodí dvakrát v týdnu běhat pět kilometrů. ,,Záleží na náročnosti fotbalových treninků," vysvětluje středopolař, který na podzim dal čtyři góly.

Petře, jak vypadá váš jídelníček a obsahuje i nezdravé potraviny?
Nijak zvlášť se v jídle nehlídám, ale nemůžu říct, že bych jedl nezdravě. Snažím se jíst vyváženě. Občas i zhřeším a dám si něco nezdravého.

Připravujete si jídlo sám?
Většinu jídel, když nepočítám společná týmová jídla, vaří moje přítelkyně, které to jde opravdu dobře.

Jste v jídle vybíravý? Který pokrm patří mezi vaše nejoblíbenější?
Vybíravý nejsem, sním většinou vše, co mi přijde na talíř. Kdybych ale měl vybrat jedno jídlo, tak by to byla vepřová panenka se šťouchanými bramborami.

Co plánujete během zimní přestávky?
Samozřejmě se budu nějakým způsobem udržovat a dodržovat plán. Nejsem typ, který si dá čtrnáct dní úplný klid. Jinak chceme navštívit rodinu a blízké, nesmí chybět vánoční trhy v Praze i v zahraničí a doufám, že si užijeme i sněhovou nadílku.

Helena Pondělíčková