Není divu, že jiné myšlenky než postupové nemá před jarním výkopem ani bydžovský trenér ZBYNĚK HOUŠKA. „Cíl pro jaro máme jednoznačný, to znamená zůstat na prvním místě tabulky. Myslím si, že na jaře budeme mít ještě kvalitnější tým než v první polovině soutěže,“ hlásí před rozjezdem kouč Houška a dodává, že pokud to jeho týmu sedne, bude hrát ještě lépe, než tomu tak bylo na podzim.

Houškův soubor se na důležitou druhou část soutěže začal připravovat od 8. ledna. Nejprve vyrazil na kondiční soustředění do Horní Branné a poté se již připravoval v domácích podmínkách. Zpestřením bylo pro hráče několikanásobné cvičení aerobiku.

První měsíc byl ve znamení nabírání kondice. Únor byl zaměřen na rychlost a sílu. Samozřejmě nechybělo ani herní pojetí. V posledním bloku, který nyní trvá, se již Byd〜žovští snaží vyladit formu.

Mužstvo má za sebou fůru přípravných zápasů, ve kterých si mohlo vyzkoušet různé varianty. Největší počet utkání sehrála Houškova družina na domácí umělé trávě, kde kromě zápasů domácího turnaje sehrála i několik přátelských duelů, v nichž však výsledkově hodně kolísala.

Někteří musí dohnat manko

„Po herní stránce byla příprava vynikající. Co se týká tréninkové morálky, tak u těch, co chodili, byla výborná. Naopak mrzí mě menší účast některých kluků, což by se nám v jarní části mohlo vymstít,“ obává se Zbyněk Houška. Ovšem doufá, že hráči s menší tréninkovou docházkou vše během tří týdnů doženou.

„I přesto všechno věřím, že do zahájení soutěže budeme připraveni,“ dodává bydžovský kormidelník. Podle něho ještě tým musí vylepšit proměňování vyložených šancí a také obrannou fázi.

Kádr lídra krajského přeboru doznal drobných změn. Z pracovních důvodů skončil gólman Lajvr. „Ovšem sehnali jsme místo něho Nechanického z Hlušic, který by měl zacelit díru na brankářském postu,“ zdůraznil trenér. Dále se mu jeví dobře i dva mladí gólmani Michal Rohlíček a Malý.

Z hráčů do pole by měl být největší posilou špílmachr Věchet, který celý podzim absentoval kvůli zranění ramena a nyní se do týmu vrátil. Dirigentskou taktovku by mohl plnit spolu s Houškovým synem Martinem, který by rovněž měl týmu pomoci. Houška mladší má zkušenosti z vyšších soutěží, ale také z Německa. „Čili prostředek pole by měl konečně hrát, jak bych si představoval,“ podotkl trenér.

S mužstvem také absolvovali celou přípravu nadějní mladíci Lukáš Rohlíček a Hanuš, kteří doposud působili v okresních soutěžích. Ze Lhoty pod Libčany se vrátil Špidlen.

Naopak za Bydžov určitě nebude hrát na jaře Makula, který ukončil hostování. Houška nemůže počítat ani se službami stopera Matějky, jenž laboruje se zády. „Na místě středního obránce ho snad dokážeme nahradit, byť bude hodně chybět v útočných standardkách,“ poznamenal Zbyněk Houška. Dlouhodobé svalové potíže do jarní části nepustí ani Chlubnu.

Na úvod jara poslední Libáň

V úvodním střetnutí jarní části krajského přeboru přivítá celek Nového Bydžova v sobotu 15. března od 14 hodin poslední Libáň.