V pondělí dorazila poslední uvažovaná posila ze Sparty stoper David Hovorka. Trenér hradeckých fotbalistů Luboš Prokopec má s největší pravděpodobností k dispozici kompletní kádr. Nikdo jiný by už přijít neměl.

„Máme v týmu konkurenci, a to mě těší," pochvaluje si kouč po podzimu vedoucího celku Fotbalové národní ligy.

Jízdní řád přípravy
1. 2. Drážďany – HK (13.30)
3. 2. HK – Bohemians (12.00)
8. 2. Hradec – Vlašim (10.00)
9.2. Slask Wroclaw – HK (15.30)
15. 2. Teplice – Hradec (10.00)
19. 2. HK – Pardubice (15.00)
1. 3. Karviná – Hradec (14.00)

Do přípravy se jako poslední 
zapojil David Hovorka. Je to pro vás vedle Adriana Rolka nyní stoper číslo jedna?
Ne, to se takhle nedá říct. Do prvního zápasu je daleko. David nám zase zvýšil konkurenci, což mě těší. Jedná se o dynamického mladého hráče. Typologicky je to hráč, o jakého jsme stáli. Ale to neznamená, že má v sestavě jasné. Musí nás nejprve přesvědčit, stejně jako ostatní fotbalisté.

Jaké jsou jeho další klady?
Je konstruktivní, má velmi dobrou rozehrávku a je rychlý. K tomu je ambiciózní. To všechno jsou předpoklady, pro které jsme si ho ze Sparty brali. Znovu ale říkám, že to nechci stavět do roviny, že má místo jisté.

Kdo další připadá v úvahu vedle Adriana Rolka?
Máme více variant. Třeba Marek Plašil odehrál velice dobře zápas s Mladou Boleslaví. Moc se mi líbil, proti výbornému soupeři to zvládl 
s přehledem. A pak je tady ještě Marian Hock.

V sobotu hrajete v Drážďanech proti místnímu celku z druhé německé bundesligy. Co si 
od této konfrontace slibujete?
Jednoznačně kvalitní zápas se zahraničním týmem. Každé soupeření s německým celkem je prospěšné, nastaví nám zrcadlo. Do Drážďan jedeme už v pátek, přespíme v Teplicích a v sobotu hrajeme. Jsem rád, že nám vstříc vyšel Střížkov a původně plánovaný zápas jsme mohli přeložit na pondělí (12).

Odpískali jste herní soustředění v Modré u Teplic, kam jste měli zamířit v půlce února. Máte přichystanou náhradní alternativu?
Hned příští sobotu hrajeme s Vlašimí a v neděli ve Wroclawi s domácím Slaskem. Pro ně to bude generálka před startem jarní části. Je skvělé, že se nám to podařilo dojednat. Budu moc potěšený pokud v těchto utkáních obstojíme. Jen bychom si potvrdili, že jdeme správnou cestou.

Jaká je situace s marody?
Marek Kulič už trénuje, v týdnu se k nám připojil i Shejbal, Hable je v rekonvalescenci.V tuto chvíli je jisté, že nestihne zápas v Drážďanech ani ten pondělní proti Bohemians. Ale rád bych, aby už příští víkend mohl hrát.