Další vcelku úspěšná sezona, byť byla náročná. Fotbalisté Převýšova skončili v tomto ročníku ČFL desátí, tedy ve středu tabulky. „Chtěli jsme získat přes padesát bodů, což se nakonec podařilo," říká Tomáš Hrabík (na snímku), trenér mužstva.

Tomáš Hrabík.Desáté místo, 51 bodů. Může být v Převýšově řeč o spokojenosti s uplynulou sezonou?
Spokojeni asi být můžeme. Chtěli jsme získat přes padesát bodů, což se nakonec podařilo. Na druhou stranu všichni cítíme, že to mohlo být ještě lepší, nebýt nepovedené střední části sezony, kde jsme měli výsledkový výpadek.

Váš tým vybojoval s předstihem vytouženou záchranu. Zasloužil se o to především bodový zisk z podzimu?
Rozhodně ano, na podzim jsme si vytvořili skvělou pozici. Ale pořád to nic neznamenalo, i na jaře jsme museli pracovat na sto procent, abychom si udrželi dostatečný náskok od sestupových pozic.

Kdybyste se podíval na samotné jaro, jaké bylo z převýšovského pohledu?
Náročné. Za celou sezonu jsme odehráli sedmatřicet soutěžních utkání, dvě pohárová plus nějaké přípravné zápasy. Do toho chodíme převážně všichni do práce a připravit se vždy na každé utkání na sto procent, to nebylo jednoduché, obzvlášť pak ke konci soutěže, kdy zápasy přibývaly. Teď se těšíme na chvíli volna.

Co vás na hře mužstva nejvíce potěšilo?
Těší mě to, jakým způsobem jsme se prezentovali. Chtěli jsme hrát útočný fotbal, aby se do ofenzivní fáze zapojovalo hodně hráčů, což se celkem dařilo. Až na pár výjimek jsme s nikým herně nepropadli. Vrchol pro nás přišel v přátelském zápase s Ružomberokem (I. slovenská liga), který jsme doma vyhráli 3:0.

A naopak na čem je potřeba zapracovat?
Určitě musíme zapracovat na tom, abychom vydrželi být koncentrovaní celý zápas. Měli jsme problémy se začátky duelů a s pasážemi po vstřelených brankách.

Od další sezony nebudete faremním týmem. Už máte sehnané nějaké posily?
Na posílení mužstva teď intenzivně pracujeme. Uvidíme, jak jednání dopadnou.

Kdy začnete přípravu na další soutěžní ročník a jak bude vypadat?
Přípravu bychom měli zahájit v pondělí 11. července s tím, že hráči dostali individuální plán. Předpokládám, že příprava bude probíhat tradičně. Sehrajeme několik přípravných duelů a půjdeme na to.

Pojďme k právě probíhajícímu mistrovství Evropy. Jak podle vás dopadne souboj českého týmu s Tureckem? Postoupí náš výběr do play off či nikoliv?
Doufám, že to naši zvládnou a postoupí, i když to bude těžké. Nicméně určitě budu fandit.

Koho favorizujete na titul, potažmo na zbylé medailové pozice?
Mým oblíbeným týmem je Španělsko, tak doufám, že se probojuje co nejdál. Překvapit by mohli Italové a domácí Francie.

Které celky vás v dosavadním průběhu turnaje překvapily a které zklamaly?
Neviděl jsem všechna utkání, s těmi večerními mám problémy (usměje se). Nejvíce mě zklamal přístup týmů, neboť se hodně brání, ale nutno dodat, že velmi dobře. Přál bych si, aby začalo padat více branek a přibylo více vzrušujících momentů. Uvidíme, co přinesou závěrečné zápasy ve skupinách a následné play off.