Vrací se „domů“. V neděli se na malšovickém stadionu objeví Václav Pilař. „Jeho“ Plzeň zde bude od 17 hodin usilovat o udržení šancí na obhajobu mistrovského titulu.

„Čeká nás nesmírně těžké utkání, ale rozhodně ho budeme chtít vyhrát,“ říká třiadvacetiletý fotbalista, jenž na západě Čech hostuje právě z FC Hradec Králové.

Dokonce se vyrojily spekulace, že by mohl na trávník vyběhnout. A to i přesto že kluby mají ve smlouvě klauzuli, že proti Hradci Pilař nemůže hrát. „Bylo mi řečeno, že nenastoupím,“ uvedl český reprezentant ve středu večer.

Povězte, jak se Plzeň chystá na „votroky“?
Máme ještě pár dní, abychom se na to dobře připravili. Zatím jsme se Hradci nijak zvlášť nevěnovali. Jelikož hrajeme až v neděli, budou k tomu určeny především pátek a sobota. Rozhodně však budeme chtít vyhrát, abychom ještě měli nějakou šanci se porvat o nejvyšší příčky.

Berete to tak, že případné zaváhání by vás už zřejmě připravilo o šance na obhajobu mistrovského titulu?
Asi ano. Nejspíš by to tak bylo. V případě ztráty by pro nás bylo první místo již nedostižné.

Hradec v minulém kole 3:0 zvítězil na Slovácku. Budí tento výsledek respekt? Rozhodně vás nečeká nic snadného.
To samozřejmě víme. Čeká nás nesmírně těžké utkání. Měl jsem zprávy, že se Hradeckým předtím moc nedařilo, ale výhra venku je jistě povzbudí. Mají třicet bodů, mohou být v klidu a určitě budou bojovat o prostředek tabulky. Očekávám, že proti nám budou hrát s chutí, ale snad proti nim uspějeme.

Vašemu kombinačnímu stylu by mohlo svědčit hřiště větších rozměrů. Máte stejný názor?
Je to pravda. Mělo by nám to vyhovovat, soupeře bychom mohli uběhat. Nicméně Hradec dokázal být na domácím stadionu vždycky silný, hrál zde lépe než venku, přestože naposled uspěl na Slovácku. Doma porazil Spartu, potrápil i další mančafty, takže určitě bude trápit i nás.

„Votroci“ se doma dokážou vytáhnout především proti lepším mužstvům. Na nedělní utkání, které je „pod lízátky“ svátkem, se navíc chystá spousta fanoušků. Bude k vidění výborný fotbal?
Pevně věřím, že to bude co nejpohlednější fotbal, aby si ho lidé užili. Přál bych si, aby padlo hodně gólů. Sice jsem v Hradci jako by doma, ale teď působím v Plzni, takže je to pro mě pocitově složité. Nicméně chci, abychom vyhráli. Stále ještě máme šanci na titul, tak se jí musíme držet. Budu svým spoluhráčům držet palce. Hradci budu fandit až zase v jiných zápasech. (usměje se)

Přestože ve smlouvě mezi kluby je klauzule, že proti Hradci nesmíte nastoupit, spekuluje se o tom, že byste na trávník mohl vyběhnout. Jak to tedy bude?
Myslím, že nebudu hrát. Asi se kluby možná pokoušely dohodnout, ale bylo mi řečeno, že nenastoupím.

Do konce Gambrinus ligy zbývá pět kol a blíží se mistrovství Evropy. Bude se v posledních zápasech rozhodovat i o následné nominaci?
Asi ano, i když si myslím, že se o tom rozhodovalo celou dobu. Někdo měl formu už dřív, jinému muže přijít déle. Do Eura je ještě docela dost času a může se stát cokoliv. Ale když se daří jednotlivci i mančaftu, tak to samozřejmě hráči pomůže.

Na vašem postu v reprezentaci se začalo mluvit i v souvislosti se sparťanem Ladislavem Krejčím. Hodně to rozebírají především média. Vnímáte ho jako svého velkého konkurenta?
Tyhle spekulace moc nečtu. Mám na ně svůj názor. Vím, že na Krejčího v poslední době padlo hodně chvály, ale snažím se soustředit především sám na sebe.