Tahle nouze trvá dál, jak se ukázalo i v pondělí v podvečer, kdy Votroci prohráli doma v 9. kole druhé ligy s Příbramí 0:2. Na hřišti nebyl nikdo, jako na druhé straně Tomáš Zápotočný, prototyp hajzlíka.

„Musíme hrát líp celý tým. Musíme se hecovat. My se na hřišti neseřveme ani nepochválíme,“ láteřil po utkání záložník Milan Černý, jenž hru ve druhé půli mírně oživil.

Právě on by vzhledem ke zkušenostem (má za sebou angažmá ve Slavii, Turecku, starty v národním mužstvu…) mohl být takovým lídrem, jenže i vzhledem k častým zdravotním potížím tolik nehraje. Navíc rozhodně není povaha ala rebel Tomáš Řepka.

Absence emocí nebyla proti Příbrami zdaleka jediný problém. Kouči Havlíčkovi nevyšla v prvním poločase sázka na sílu, na urostlého útočníka Libora Žondru, jenž doplnil na hrotu Jana Pázlera. Žondra si šanci v základní sestavě vysloužil výbornými výkony v posledních utkáních. Tentokrát však nepomohl.

„Jeho pohyb byl mnohem horší než v zápasech, které převracel,“ všiml si Havlíček. „Nemohl dýchat, je hodně nachlazený. To jsme se měli dozvědět dřív,“ řekl.

Fotbalová Fortuna národní liga: FC Hradec Králové - 1. FK Příbram.
Z poločasu hrůzy se nezvedli

Laciné góly

Žondra už do druhé půle nevyběhl, Hradec zvolil jiný plán, chtěl soupeře přehrát fotbalovostí. Ale ani to nezvládl.

„Dali jsme tam kreativnější hráče, míč na zem, snažili jsme se Příbram obléhat, ale ona to zavřela a výsledek si pohlídala. Vyhrála zaslouženě,“ uznal Havlíček. „Oni mají zkušené hráče. Byli jsme ve druhé půli v uvozovkách lepší, ale oni si to hlídali,“ připustil Černý, že Hradec neměl moc šancí na zvrat.

Příbram totiž o výsledku rozhodla prakticky do dvacáté minuty, do té doby dala dvě branky. „Strašně laciné góly. Nevím, co dělali u prvního stopeři. Je tam jeden útočník, oni ho nechají samotného. U druhého zase Karel Knejzlík vůbec nevyskočil do souboje. Individuální chyby nás stály body,“ čílil se trenér.

Proto sáhl v poločase i do složení defenzivy, Marka Plašila nahradil Martin Nosek. Na rozdělení bodů to vliv nemělo… „Je to pro nás menší komplikace,“ komentoval prohru Černý. „Chtěli jsme se dotáhnout nahoru. Musíme vyhrát příště venku,“ nakázal.

Hradec ztrácí na první Opavu tři body, další utkání ho čeká až ve středu 4. října v Praze na Strahově s exhradeckou Olympií. „Ona je překvapení lígy,“ varoval záložník Černý.

NEDOVOLENÉ ZÁKROKY museli použít fotbalisté Žižkova, aby zastavili Petra Rybičku. Jednou z toho byla penalta.
Ohlédnutí Tomáše Raise: Vyrovnané pořadí, vypjatá derby... i to je druhá liga