Trutnov – Hradec Králové

Neděle 17.00, vítěz se ve 2. kole utká: Holice/Chrudim.

Domácí fotbalisté měli do zápasu původně „vlétnout" rovnou z tradičního soustředění v Horním Maršově, to ale na poslední chvíli zrušili. Přípravu na zápas by tento krok však narušit neměl a celý trutnovský tábor se již na loňského účastníka nejvyšší domácí soutěže těší.

„Jsem rád, že si kluci opět vyzkoušejí, jak se hraje fotbal na nejvyšší úrovni, soupeři určitě nebudeme chtít dát nic zadarmo," pravil před utkáním trutnovský lodivod Miloš Dvořák.

Ten byl spokojen s přístupem kolektivu v utkání předkola proti Jaroměři, který Trutnov vyhrál jasně 6:0. „Na to, že jsme před zápasem týden vkuse trénovali, kluci se s tím popasovali výborně. Našemu výkonu nechybělo nasazení, důraz ani střelecká produktivita," vrátil se Dvořák k duelu s týmem Jaroměře, který však kvalit nedělního soka ani zdaleka nedosahoval.

V Hradci berou pohárový zápas smrtelně vážně. Mužstvo čekají do opožděného startu soutěže dva přípravné zápasy. Boje o místo v základní sestavě v nabitém kádru  vrcholí.

„Pohár jednoznačně bereme jako přípravu na první zápas v Táborsku. Chceme postoupit," pronesl s důrazem v hlase trenér Bohuslav Pilný.

Tomu dělají radost zlepšené výsledky v přípravě. Naposledy „votroci" vyřídili třetiligovou Čáslav 8:0, když se hattrickem blýskla posila Jan Pázler.

„Po utkání v polské Legnici, kde jsme finální fázi řešili špatně, nás osm vstřelených branek hodně potěšilo," spokojeně prohlásil Pilný.
Kouč už si pomalu sumíruje složení základní jedenáctky, kterou vyšle na hřiště za čtrnáct dní proti Táborsku. Pohárový zápas v Trutnově napoví, kdo do  ní bude mít blízko.

Je to definitivní, podzim bez Přibyla

Pardubice - Nový Bor bude nově nastupovat v divizi B a čerstvě se stal farmou druholigového Varnsdorfu. V sobotu ochutná sílu Pardubic.

Nový Bor – Pardubice

Sobota 17.00, vítěz se ve 2. kole utká: Živanice/Převýšov.

Postup, na nic jiného svěřenci Jiřího Krejčího na půdě divizního celku myslet nemohou. „Pojedeme  do Boru v zápasové sestavě, zhruba v 15 lidech, už nebudeme o poločase střídat Jeřábka, jako v přípravě. Budeme se chystat směrem na mistrovské zápasy," prohlásil pardubický trenér. Těžkou hlavu má z osobní tragédie Davida Přibyla, který vynechal loňský ročník a bude muset na operaci s kolenem znovu: „Jsme z toho hodně smutní. Z lidského hlediska je to strašné. Mrzí nás to i ze sportovního pohledu, hrál zase ve výborné formě. Celý vaz ale utržený nemá, prý je natržený. Uvidíme, co řekne doktor."