„Hlavně jsme rádi, že jsme se mohli konfrontovat se silnými německými týmy. Hrají odlišným stylem než jsme doma zvyklí. Oba zápasy nám něco ukázaly o jednotlivých hráčích," prohlásil hradecký trenér Luboš Prokopec.

Mozaika základní sestavy ještě není kompletní. Německý test ale posloužil jako velmi dobré vodítko. Kdo obstál, může se těšit na větší porci důvěry. „Už se nám to rýsuje. Obrázek máme jasnější, ale definitivní to ještě není. Na několika postech v základní jedenáctce máme otazníky. Na kolika? Na dvou až třech," uvedl Prokopec.

Hradec ve středu čeká přípravný zápas v Hořicích v Podkrkonoší proti druholigovému Varnsdorfu (17), v sobotu pak na Všesportovním stadionu generálka s farmářským Převýšovem (17). Elitní komando, které si to namíří příští sobotu na Teplice, tak nejpozději za čtyři dny dostane konkrétní podobu.

„Obě utkání nám pomohou k výběru té nejlepší alternativy," přitaká dvaatřicetiletý kouč, jemuž se nelíbí slabá produktivita. „V zápase s Aue jsme měli hned v 1. minutě jasnou šanci. Proti Boleslavi  tutovky hned čtyři… Trápí nás to, protože pokud v lize nebudeme produktivní, body dělat nebudeme."

Fotilo se bez hvězdy, Kulič skládal zkoušku
Fotoaparáty byly připraveny, hráči i vedení klubu se postavilo do třech řad, ale něco pořád nesedělo… Chyběl Marek Kulič, největší star „votroků"! Osmatřicetiletý lídr nováčka Synot ligy se nezúčastnil z prozaického důvodu – v Praze skládal závěrečné zkoušky na trenérskou licenci A. „Snad mohu prozradit, že je zvládl úspěšně. Tímto mu všichni gratulujeme," uvedl Luboš Prokopec, kouč Hradce Králové. Dnes by už měl být Kulič s mužstvem a odehrát předposlední přípravné utkání proti druholigovému Varnsdorfu (17, Hořice).