Čtrnáct minut odehráno. 2:0 pro Opavu. „Začátek byl šílenej,“ láteřil hradecký brankář Patrik Vízek.

Vstup do zápasu, ale také soupeřova větší kvalita rozhodly o tom, že Votroci prohráli ve 29. kole druhé fotbalové ligy doma se Slezany, kteří už jsou jistým postupujícím do elitní soutěže, jednoznačně 1:4.

Hosté se nejprve trefili střelou z rohu vápna. „Neviděl jsem, ale šlo to na přední tyč. Měl jsem to mít pokryté,“ vzal Vízek branku na sebe. Druhý zásah byl ještě potupnější. Stoper Jan Kvída si dal vlastní gól. „První branka byla laciná, druhý óbr laciná,“ řekl trenér Karel Havlíček. „Přijede velký favorit, něco nachystáte a v patnácté minutě vám to spadne. A spadla také mysl,“ doplnil.

Při vlastňáku nadzvedl Kvída centr směřující za něj nad vybíhajícího Vízka. Hráči se nedohodli, Kvída prý slyšel Vízka až na poslední chvíli. „Byla to naprosto jednoduchá situace. Takovou musíme zvládnout, brankář si má míč lehce sebrat,“ hodnotil Havlíček.

„Rychlé góly zamávají každým,“ řekl hostující kouč Roman Skuhravý.

Jeho mužstvo vládlo, ještě nastřelilo břevno. Do poločasu přidalo třetí zásah. Bylo rozhodnuto. „Nestačili jsme, co se týče defenzivy,“ pronesl Havlíček.

Hradec Králové - Opava 1:4

Fakta – branky: 81. Pázler – 7. Schaffartzik, 14. vlastní (Kvída), 37. Hrabina, 73. Kuzmanović. Rozhodčí: Houdek – Vlček, Vít. ŽK: Plašil, Urma – Puškáč, Radić. Diváci: 1025. Poločas: 0:3.
FC Hradec Králové: Vízek – Plašil, Kvída, Čech, Urma – Krátký, Janoušek (86. Pajer), Zorvan (46. Eliáš), Martan – Miker (78. Kropáček), Pázler. Trenér: Havlíček.
SFC Opava: Šrom – Simerský, Svozil, Radić, Schaffartzik – Kuzmanović, Janetzký (79. Jurečka), Jursa, Hrabina (63. Stříž) – Puškáč (84. Kotlík), Smola. Trenér: Skuhravý.