Není divu, že hradecký trenér Karel Havlíček přistupuje k duelu s třetiligovým protivníkem se vší vážností. „V soutěži se jim sice moc nedaří, ale pohár je úplně jiná soutěž. Zde se každý tým dokáže vyhecovat a podat nadstandardní výkon. Čeká nás těžký oříšek i vzhledem k tomu, že tento olomoucký tým porazil v předcházejícím kole prvoligové Brno. My se musíme důsledně připravit a postoupit do dalšího kola,“ řekl Havlíček, který o víkendu soupeře osobně sledoval při duelu v Uničově. Hanákům se zatím v soutěži nedaří, jsou poslední se ziskem 3 bodů.

„Mohli jsme vidět klasický tým z olomouckého kraje, kde je všude znát rukopis trenéra Karla Brücknera. Tým brání zónově a ve svém středu mají šest vysokých hráčů. Ve hře vesměs využívají nakopávaných míčů za obranu,“ uvedl kouč.

Do hradecké sestavy se po zranění vrací Jan Shejbal, v základní jedenáctce by se také měli po určité době objevit Milan Černý či Jiří Bederka. V brance dostane příležitost Patrik Vízek, který se v pohárů střídá s Jiřím Lindrem.

Pikantní příchuť má duel v Holici na předměstí Olomouce pro útočníka Libora Žondru, který se nedaleko narodil a v týmu HFK působil. „Určitě ho přijede do Holice povzbudit autobus z Pivína,“ očekává invazi fanoušků ze Žondrova rodiště jeho spoluhráč Jan Pázler.