Chce to si udělat pohodu, dát Dobrovici pár kousků a se sebevědomím v zádech se připravit na úvodní soutěžní bitvu sezony s Bohemians Praha (neděle 31. července, 17.00). Fotbalisté Hradce Králové, nováček první fotbalové ligy, v sobotu projdou generálkou s mužstvem z České fotbalové ligy. Utkání začíná v 10.30 hodin na trávníku ve středočeských Rejšicích.

Tři místa volná

Trochu si zastřílet, předvést pár pěkných akcí, dominovat na míči a Dobrovici nepouštět do nebezpečných akcí. Tak v kostce stojí úkoly pro tým Bohuslava Pilného. Jen nedopustit žádnou blamáž, aby o ní mužstvo muselo celý příští týden přemýšlet.

O to v sobotu dopoledne jde. Vyladit hru, naladit hlavu.

„Na nás by mělo být vidět, že za týden je liga. Očekávám maximální koncentraci, nikdo si nesmí myslet, že si tam jedeme zastřílet. Ani náhodou. Naším úkolem je vypracovat si co nejvíce šancí a být produktivnější než v předchozích zápasech," uvažuje trenér Bohuslav Pilný.

„Soupeř je velmi zajímavý co se týče kvality a pohyblivosti, nebude to špatná prověrka."

Co je kromě výsledku a kvalitního výkonu ve hře? Nezaplombované pozice 
v základní sestavě!

Pilný ještě řeší pár otazníků. Váhá třeba nad složením stoperské dvojice. „Ano, tady ještě nejsme rozhodnutí," přitaká a doplní, že jasno nemá ještě na dalších dvou místech.

Proto do Dobrovice vezme jen hráče, kteří odehrají drtivou zápasovou porci, zbytek naskočí za juniorský celek.

„Bereme to jako dvojzápas, protože šest kluků půjde hrát za juniorku. Určitě to ale není tak, že ti, kteří naskočí za juniorský tým, nemají nárok na základní sestavu," kroutí hlavou Pilný.

Tým si zvolil svého kapitána, kterým se stal Pavel Černý, jeho asistenti jsou Tomáš Holeš a Marek Plašil.

Nad čím váhá trenérský štáb?
Stoperská dvojice
Pavel Krmaš se na „Malšáku" odstěhoval o patro výš, už nemá u jména kapitán, ale sportovní ředitel. Kouč Bohuslav Pilný tak přišel o jednu jistotu, stabilní stoperskou dvojici, o kterou se opíral celou druholigovou sezonu. Teď musí vybrat nové složení a sám přiznává, že trochu tápe. Krmašův parťák Martin Nosek neměl ideální přípravu, možná i proto se v posledním duelu objevil ve středu obrany Jan Mudra s Jakubem Chlebounem. Tohle by mohla být dvojice, která odstartuje sezonu.

Jediný útočník
Kdo vyrazí rozbíjet obranu „klokanů"? I tady to bude pro Pilného a spol. těžká volba. Jsou dvě možnosti. A dle přípravy obě správné. Buď král druholigových trávníků minulé sezony Jan Pázler,  nebo „kollerovský" typ Libor Žondra. Oba dali v přátelských utkáních po třech gólech. O malinko víc šancí má Pázler, mužstvo je na něj více zvyklé.

Ostré kraje
Tady je našlapáno. Vlkanova, Malinský, Martan, M. Černý, Súkenník… Vybrat z nich dva nejvhodnější bude oříšek.