Druhým kolem dnes pokračuje fotbalový MOL Cup. Do pohárové soutěže vstupuje prvoligový Hradec Králové. Jeho soupeřem je divizní Admira Praha. Postup je povinností.

Nejzajímavější utkání se odehraje v Převýšově, kam přijede Dukla Praha. Živo bude také v Živanicích, které v derby hostí Pardubice.

Všechna utkání východočeských zástupců začínají shodně v 17 hodin.

Admira Praha – Hradec

Vstřelit pár branek a v pohodě postoupit. Takový plán mají před dnešním vstupem do MOL Cupu proti divizní Admiře fotbalisté Hradce Králové. „Jsme favorité, ale musíme se mít na pozoru. Před dvěma lety jsme se stejným soupeřem postoupili až na penalty," vzpomněl si na tehdejší těžkosti trenér „votroků" Bohuslav Pilný.

V Hradci ožily vzpomínky na loňský ročník MOL Cupu. Tým se procpal až do čtvrtfinále, kde skončil na Mladé Boleslavi. Pilný nebude nic měnit na vyzkoušeném režimu, šanci dostanou borci z lavičky.

„Nastoupí kluci, kteří v lize tolik nehrají. Chceme je vidět v akci," říká kouč.

V brance bude Lindr, v obraně Nosek či Mareš, v záloze by se mělo dostat na Zorvana nebo Milana Černého. S otazníkem je start zraněného útočníka Žondry.

„O jeho startu se rozhodne až na posledním tréninku. Záležet bude především na Liborových pocitech. Nechceme nic uspěchat, potřebujeme ho mít především zdravého do dalších utkání," dodává Bohuslav Pilný.

Do utkání s určitostí nezasáhne středopolař Igor Súkenník, jenž včera odešel na půlroční hostování do Liberce.

Živanice – Pardubice

Pohárové derby se odehraje v Živanicích. Domácí, kteří v minulé sezoně obsadili druhé místo v divizi C, se pokusí zaskočit druholigový tým z Pardubic.
„Nastoupíme jako do každého jiného zápasu, tedy bez zbytečného respektu. Chceme být Pardubicím rovnocenným soupeřem. Všichni se na zápas těší," uvedl před duelem živanický trenér Milan Ujec.

Zatímco divize začne až tento víkend, Pardubice zahájily sezonu prohrou ve Varnsdorfu. „Pro nás je určitě lepší, že hned ve středu hrajeme. Na zápas ve Varnsdorfu tak rychleji zapomeneme," domnívá se pardubický záložník Jan Řezníček.

Regionální derby nabízí řadu společných jmenovatelů. Oba týmy se nedávno v poháru potkaly s pražskou Spartou, živanický dres zase obléká řada bývalých hráčů Pardubic.

Čerstvou živanickou posilou je David Norek, jenž se tak připojí k Petrusovi, Hundákovi, Janeckému a dalším.

„Soupeře a jeho hráče pochopitelně dobře známe, stejně tak znají oni nás. Nebudeme myslet na to, že to je derby, ale půjdeme do zápasu jako do každého pohárového utkání – s cílem vyhrát a postoupit," ubezpečuje trenér Jiří Krejčí.

Převýšov – Dukla Praha

Slavia Praha, Znojmo, Liberec, Pardubice. To jsou soupeři, se kterými se už Převýšov v minulosti v poháru potkal. Má tedy se zápasy s papírově silnějšími soupeři zkušenosti. Jednou dokonce senzačně postoupil. Stalo se tak před pěti lety, kdy doma vyprovodil právě Slavii 3:0! Zopakuje něco podobného i proti Dukle?

„Samozřejmě bychom za to byli moc rádi, ale respektujeme kvality soupeře, který hraje o dvě soutěže výš. Určitě nepůjdeme do utkání s tím, že bychom ho předem prohráli. Naopak všichni jsme natěšeni a budeme chtít prvoligistu potrápit. Doufáme, že přijde hodně diváků a k vidění bude pěkný fotbal," říká převýšovský kouč Tomáš Hrabík.

Chrudim – Vítkovice

V prvním kole si poradil s Kratonohy, teď na chrudimský MFK čeká o poznání těžší protivník. Vítkovický tým má sice ty nejlepší léta za sebou, loni však dokázal jako nováček obsadit druhé místo MSFL a postoupit do druhé ligy. „Vítkovice tvoří nový tým. Po postupu do druhé ligy se výrazně obměnily, takže neměly moc času na sehrání. Jsou sice papírovým favoritem, protože jsou druholigoví, ale myslím, že zápas je otevřený a nemyslím si, že bychom byli bez šance," zhodnotil soupeře chrudimský trenér Pavel Jirousek. „Uvidíme, jak bude systém, který pro utkání zvolíme, fungovat a jak moc budou naši hráči úspěšní," uzavřel chrudimský lodivod.

(šp, tr, pt,rn)