Fakta – branky: 31. Černý z penalty, 75. Přibyl. Rozhodčí: Matějek – Čecháček, Peřina. ŽK: Černý, Pilař – Tecl. Diváci: 2005. Poločas: 1:0. FC Hradec Králové: Lindr – Wozniak, Chleboun, Kasálek – Fischer (69. Přibyl), Karal, Hochmeister, Poděbradský – Dvořák (61. Rezek), Pilař, Černý (86. Janoušek) FC Vysočina Jihlava: Winter – Veselý, Tlustý, Kadlec, Cihlář (46. Lovětínský) – Vydra (74. Simr), Karlík, Gába, Krutý – Korčian, Tecl.

Od úvodních minut hýřilo aktivitou na slušně zaplněném Všesportovním stadionu pouze jedno mužstvo – to hradecké. Uzdravený štírek Pilař ustavičně motal hlavu stoperům Vysočiny, navrátilec Černý dával útočným výpadům „votroků“ myšlenku, Fischer si naprosto pronajal pravou stranu hřiště. Byl to fotbal „na jednu bránu“.

Jako první zahrozil ve 3. minutě Pilař, ale pálil vysoko nad. Podobně se v první půli zastřelovali i jeho spoluhráči – Chleboun, Poděbradský i Hochmeister stříleli hodně nad břevno jihlavského Wintera.

Ve 14. minutě agilní Pilař uvolnil mezi dvojicí jihlavských obránců, na hraně malého vápna nádherně hledal Černého, jenž tísněný na centr o pár milimetrů nedosáhl.

A do třetice Pilař. Nejmenší muž Kotalova výběru si naběhl na dlouhý pas, otočil se okolo Tlustého, ale zblízka trefil pouze Wintera.

Za kvalitní výkon se Hradec dočkal zaslouženého ovoce ve 31. minutě. Černý našel kolmicí rozběhnutého Fischera, toho skluzem podťal Krutý a sudí Matějek ukázal neomylně na penaltový puntík. K míči se postavil Černý a střelou k pravé tyči otevřel účet druholigové sezony – 1:0.

Do druhého poločasu vstoupila Jihlava mnohem agresivněji. Do té doby mdlé mužstvo si hned v druhé minutě vypracovalo gólovou šanci, ale Krutého projektil chytil Lindr. Hradecký gólman však o chvíli později zaváhal, když mu z rukou vypadl balon, a na brankové čáře vše hasil Karal. Aktivita hostů nepolevovala, Lindr se opět potil po samostatné akci Gáby. „Votroci“ přežili horkou čtvrthodinku bez úhony a v 75. minutě znovu udeřili. Pilař se už poněkolikáté elegantně prosmýkl jihlavskou obrannou hrází, našel Černého, který akci vyšperkoval pasem na Přibyla, jenž do prázdné branky nemohl nedat – 2:0. O chvíli později Černý bombou z hranice vápna protáhl Wintera. Jihlavský brankář se pak ještě činil po pumelici Fischera. Závěr zápasu byl jasně v režii domácích.

Hradec Králové - Jihlava 2:0 (hlasy trenérů)

Václav Kotal (FC Hradec Králové): „V první půli jsme si vytvořili trvalou převahu i šance. Bohužel naše centry nenašly adresáta. Nakonec se nám z tlaku, a po faulu, povedlo vstřelit z penalty branku. Pokud by se nám podařilo do poločasu dát druhý gól, tak by to bylo mnohem lepší. Na začátku druhého poločasu jsme vypadli z role. Mysleli jsme si, že se nám nemůže nic stát. Přeskupili jsme obranu a zálohu a znovu se dostali do hry. Pak bylo otázkou času, kdy dáme druhý gól.“

Luboš Urban (FC Vysočina Jihlava): „Domácí vyhráli zaslouženě, i když vítězství jsme jim usnadnili. Před penaltou šel Krutý nesmyslně na zem ve vápně. Ve druhé půli jsme přešli na dva útočník, přeskupili jsme sestavu. Začalo se nám dařit. Když jsme si říkali, že jsme ve hře, tak Tlustý udělá nepochopitelnou chybu ve vápně.“

Moment zápasu

POLOPRÁZDNÁ TRIBUNA. Asi to chce ještě čas. Hradecký klub připravil pro své fanoušky tribunu těsně za brankou, ale horká novinka se zatím moc neujala. Z 972 sedaček obsadili pří〜znivci „votroků“ sotva čtvrtinu. Zbytek pak v průběhu utkání vyhnal déšť.