„Zasloužená výhra domácích. Mohli jsme tu nakonec prohrát i vyšším rozdílem," hlesl po porážce 0:2 teplický kouč Zdeněk Ščasný.

Na tribuně varnsdorfského stadionu překvapivý výsledek sledoval i jeden z dvojice hradeckých koučů Bohuslav Pilný.

„Je to velice kvalitní kompaktní mužstvo, na kterém je vidět práce trenéra Zdenka Frťaly. Hodně kombinují, snaží se tvořit, což by nám teoreticky mohlo sedět."

Další přednost Varnsdorfu?

Defenziva.

Zejména v domácím prostředí těžko překonatelná. Frťalova parta na nule udržela České Budějovice, nyní i ligové Teplice.

„V obraně je charakterizuje poctivost, po ztrátě míče se okamžitě vracejí pod balon. Speciálně v téhle činnosti jsou velmi důslední," poukazuje Bohuslav Pilný.

V Hradci však na rozrážení obran mají Davida Vaněčka. Minulou neděli hattrickem zničil České Budějovice, předtím se trefil i v Třinci. Tomu se říká forma.

„Kéž by mu to ještě nějaký čas vydrželo. Jeho góly by se nám „šikly". David je nesmírně pracovitý v tréninku, maká na sobě, což hrozně rádi vidíme," pochvaluje si Pilný a pohledem zamíří na trávník, kde 45 minut před oficiálním začátkem tréninku piluje Vaněček zakončení společně s Ondřejem Krajákem…

V Hradci už ze sebe shodili těžkou deku, která je dusila v prvních třech kolech. Dvě vítězství v řadě se blaze podepsaly na stoupajícím sebevědomí.

„Dvakrát jsme vyhráli, což vždycky pomůže. Není ale žádný velký důvod si výrazně vyskakovat," říká Bohuslav Pilný.

V základní sestavě změny nečekejte, není k nim důvod. „Sestava se stabilizovala, o což jsme usilovali," pochvaluje si Pilný.