Na jedné straně teče šampaňské a vzduchem létají mistrovské čepice, na druhé se hráči šourají se skloněnými hlavami do kabin.

A nebo také ne.

Plzeň truchlí, na poslední chvíli přišla o titul. Zklamaného Pavla Horvátha sbírá čtyři hodiny po zápase ze hřiště správce, že už stadion musí vážně zamknout. Hradečtí fotbalisté si užijí poslední prvoligovou děkovačku se vztyčenou hlavou.

Závěrečné vystoupení „votroků" v Gambrinus lize nebude jenom nějakým „pouťákem".

Žádné pac a pusu s tím, že  za rok se tady zase snad sejdeme. Ne!

Pravda, ortel o pádu Hradce do Fotbalové národní ligy je definitivní. Už ho nezmění ani to, kdyby nasekal Plzni na holou a nastřílel deset gólů.

Přesto bude v sobotu „pod lízátky" o co hrát. Tenhle souboj bude mít „koule"!

Plzeň má na druhou Spartu  dvoubodový náskok. Aby měla klid, potřebuje outsidera porazit. Stačit jí bude klidně jedna šmudla v devadesáté minutě. Pak začne v jejím táboře neřízené veselí.

„Určitě se pokusíme soupeři zápas co nejvíce znepříjemnit," plánuje Luboš Prokopec, trenér sestupujícího Hradce Králové.

Znepříjemnit? Pokud se jeho soubor „zblázní", předvede výkon sezony, soka porazí, pěkně Viktorku naštve.

Šampaňské se pak nebude prolévat hrdlem, ale poteče do přilehlé řeky Orlice.

Trička s nápisem „mistři" skončí někde na táboráku.

Plzeňský kouč Pavel Vrba si ale žádný takový scénář nepřipouští: „Teď jsme v situaci, kdy víme, o co hrajeme, a doufám, že to bude vidět," hromuje.

Jestli ovšem Západočeši předvedou na hřišti stejnou tužku jako naposledy doma s Libercem, Hradec je zakousne a Sparta doma porazí Duklu,  nová adresa ligového šampiona  bude vypadat takhle: Milady Horákové, Praha 7 – Letná.

Pak je ve hře ještě Superfinále. To připadá v úvahu, pokud dva kohouti získají stejný počet bodů a nasbírají i stejné skóre.

„Naše naděje je malá, ale pořád je větší než po porážce v Brně, kdy jsme ztráceli pět bodů a kdekdo nás už odepsal," tvrdí před posledním kolem sparťanský kouč Vítězslav Lavička.

Tak schválně, na koho si vsadíte? Promluví Hradec do bitvy o titul?