Ještě maximálně tři hráče chce přivést vedení FC Hradec Králové do kádru kouče Bohuslava Pilného. V úterý klub oznámil příchod první posily obránce Jana Mudry z Liberce. V hledáčku má záložníka Tomáše Jirsáka. Další novinka? Realizační tým se rozšířil o Michala Šmardu.

Hradec nechce opakovat chybu z před dvou let, kdy po slavném postupu do první ligy, rozstřílel „druholigový" kádr na maděru, přitáhl deset nových hráčů, kteří vesměs zklamali.

Proto hned po posledním zápase ve FNL prohlásil trenér Bohuslav Pilný, že chce pracovat se stávajícím hráčským materiálem, který má zejména v záložní řadě výrazný potenciál. „Chci, aby přišli maximálně čtyři noví hráči," uvedl Pilný.

Klub mu jeho rozhodnutí posvětil. V úterý dotáhl papíry s krajním bekem Janem Mudrou, o kterého se Hradec zajímal už v minulosti. Šestadvacetiletý hráč podepsal v roce 2014 smlouvu s Libercem. Zahrál si Evropskou ligu, vyhrál domácí pohár. Jaro dohrával v zachraňující se Příbrami coby hráč základní jedenáctky.

Do zahájení přípravy, která startuje už v pondělí, by měli přibýt další dva až tři fotbalisté. „Vyjma gólmanů jsme sháněli do každé řady jednoho hráče. Obránce už máme, teď pracujeme na záložníkovi a útočníkovi," říká místopředseda představenstva Richard Jukl.

Klub se velmi interesuje o Tomáše Jirsáka, který v Hradci odstartoval svoji úspěšnou dráhu. Trojnásobný vítěz polské Extraklasy s Wislou Krakow je momentálně hráčem kazašského Irtyše Pavlodar, jenž bojuje o titul. A v tom je potíž. „Klub ho zatím nechce uvolnit," krabatí čelo Jukl. „Jednání ale dál probíhají. Tomáš je kvalitní fotbalista, který by se nám hodil. Ještě stále máme čas. Jasno chceme mít do konce června."

Co dál? Zahájení přípravy se bude týkat i dvojice Tomáš Holeš – Tomáš Malinský. Na klub dosud nedorazila žádná přijatelná nabídka.  „Oba se normálně zapojí do přípravy. Chtěl bych upozornit, že je nikde nenabízíme a nechceme je prodat za každou cenu. Naopak, chceme kádr co nejvíce stabilizovat," tvrdí Richard Jukl.

Nově se do realizačního týmu zapojil Michal Šmarda. Bude asistentem dvojice Pilný – Frimmel. Zároveň bude plnit roli hlavního kouče juniorského mužstva, kde mu bude vypomáhat Adrian Rolko. „Chceme mít v klubu trenéry se vztahem k našemu regionu. To oba nově příchozí splňují. Pro nás jsou ideální volbou, jsou to srdcaři. Chtěli jsme více propojit juniorku s áčkem, proto bude Michal i u prvoligového mužstva," vysvětluje Jukl.

V pondělí je naplánovaná tisková konference, na které by měl Hradec představit nového sportovního manažera, jímž by se měl stát Pavel Krmaš.