Formu Prokopcova souboru odnesl i Sokolov. I když to občas dost dřelo a hosté byli v některých pasážích zápasu jasně lepší, Hradec vítěznou stezku neopustil. Brankami kapitána Šislera z pokutového kopu a kanonýra Vaněčka zvítězil 2:0.

Sokolov mohl litovat především úvodu utkání. Po stranách si vytvářel nebezpečné akce, ale dvě vážné střely zlikvidoval pozorný Lindr, Kobylík zase vůbec netrefil branku. Domácí měli problémy s kombinací, jejich hru trápily nepřesnosti. Ve 32. minutě ale zničehonic udeřilo. Kučeru ve vápně fauloval Vrtělka a Šisler si s penaltou věděl rady.

V 65. minutě mohlo být vyrovnáno, po rychlém brejku si na centr naskočil Jurdík, jeho hlavičce však chyběly decimetry. „Votroci" byli pod neustálým tlakem, ale pozorný Lindr hasil všechny požáry. Dvanáct minut před koncem rozhodl hlavou po rohovém kopu snajpr Vaněček.

FC Hradec Králové - FK Baník Sokolov 2:0

Fakta – branky: 32. Šisler z pen., 78. Vaněček. Rozhodčí: Marek – Hájek, Pilný. ŽK: 0:1 (Vrtělka). ČK: 0:1 (80. Vrtělka). Diváci: 1880. Poločas: 1:0.
FC Hradec Králové: Lindr 7 – Plašil 4, Rolko 4, Šisler 5, Poděbradský 6 – Malinský 5 (62. Schejbal), Janoušek 5 (62. Hochmeister), Kučera 6, Zelený 5 – Kulič 5 (80. Zec), Vaněček 5. Trenér: Prokopec.
FK Baník Sokolov: J. Dvořák I. – Blažek (68. Šamánek), Hofmann, Vondráček, Hrubý – Dřížďal (74. Machek), Kobylík, Čada, Vrtělka, J. Dvořák II. – Jurdík. Trenér: Jindra.

Hvězda zápasu

Brankář Hradce Králové JIŘÍ LINDR. Jistotu rozdával na míle daleko, bezpečně lapil několik střel, centry ze vzduchu sbíral do koše jako voňavé hříbky.

Moment zápasu

PENALTA. Půl hodiny to bylo ze strany „votroků" ofenzivní utrpení, z bídy vyklouzl až Kučera, který se protlačil do vápna a byl faulován Vrtělkou. Penaltu proměnil Šisler.