Navíc je oceňována: Soubor vedený koučem Jozefem Weberem hraje velmi dobrý fotbal, byť jej nyní ničí černá série. MFK prohrál pětkrátv řadě, nedařilo se mu ani na svém zbrusu novém stadionu. Hradec by rád zlé časy karvinského týmu natáhl minimálně ještě o jeden zápas. Navíc by v případě úspěchu dostal do problémů dalšího soka, Severomoravané by najednou ztratili klid. „Určitě tam pojedeme pro body. Venku děláme lepší výsledky a doufám, že to potvrdíme," tvrdí hradecký záložník Milan Černý.

Má pravdu, zatímco v tabulce zápasů na soupeřových hříštích je jeho mančaft na devátém místě, v pořadí domácích vystoupení beznadějně poslední. Proto také usiluje jen o záchranu…

„Karviná hraje dobrý kombinační fotbal, ale my se připravíme a zkusíme zvítězit," plánuje zkušený fotbalista.

„Votroci" si mohou zapsat ještě jedno motto nedělního duelu. Tím je pomsta. Na podzim totiž Karviná vyhrála na východě Čech 4:3. Byl to souboj krásných gólů ze strany hostů, především exhradeckých hráčů. Radek Voltr skóroval nůžkami, Jan Šisler se prosadil nevídanou bombou z voleje. „Hradec mě přivedl do velkého fotbalu, proto jsem mu vděčný. Ale stejně jsem si strašně přál, abych dal gól," připustil tehdy Voltr.

Hradec srovnal vedení Karviné 2:0, přesto nakonec padl. „Zápas se lámal při šanci, kterou měl Libor Žondra," označil po utkání kouč Bohuslav Pilný klíčový moment. Pak totiž Karviná dvakrát udeřila.

„Je to soupeř, který se dá porazit," je si přesto jistý Milan Černý.